Lista stanowisk - Operator Sprzętu Budowlanego

Polecane oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Operator / Operatorka Wytwórni Betonu

    CEMEX Polska Sp. z o.o.   Ostrołęka    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    21 godz.
    Zadania na stanowisku: Produkcja mieszanki betonowej; Obsługa ładowarki; Nadzór nad stanem technicznym maszyn; Nadzór nad dokumentacją dostaw; Ścisła współpraca z Zespołem Logistyki, Technologii oraz Sprzedaży.
  • Mosty Łódź S.A.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    22 godz.
    Opis stanowiska: obsługa dźwigu - żurawia na terenie budowy, codzienna obsługa i kontrola stanu technicznego użytkowanego sprzętu, przestrzeganie przepisów związanych z prawem pracy i BHP, możliwość pracy w delegacji.

Operator Sprzętu Budowlanego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Operator sprzętu budowlanego to osoba, która wykonuje prace związane z budową obiektów ziemnych (nasypy drogowe, kolejowe, zapory), podziemnych (tunele, schrony, zbiorniki), przygotowaniem mieszanek betonowych i bitumicznych a także z budową i eksploatacją dróg. Najważniejszym zadaniem operatora maszyn i urządzeń do robót ziemnych jest umiejętność użytkowania ich zgodnie z przeznaczeniem, przy uwzględnieniu w pełni ich możliwości i ograniczeń oraz obowiązujących norm i reguł eksploatacji.


WYMAGANIA

Aby pracować w zawodzie operatora wystarczy posiadać wykształcenie podstawowe lub gimnazjalne, prawo jazdy kategorii C lub T, uprawnienia operatorskie klasy 1 – 3. Dużym atutem jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, która przydaje się do czytania instrukcji obsługi nowych maszyn oraz umożliwia udział w szkoleniach zagranicznych. Operator powinien odznaczać się: odpowiedzialnością, rozwagą, ostrożnością, dokładnością, wyobraźnią, refleksem, sumiennością, solidnością, zdolnościami technicznymi.


WARUNKI PRACY

Praca operatora jest z reguły pracą zespołową, chociaż wiele czynności wykonuje indywidualnie. Czas pracy jest z reguły stały (7:00–15:00), ale ulega przedłużeniu do 12-14 godzin, jeśli wymaga tego termin wykonania zamówienia lub dokończenie rozpoczętych prac na ruchliwych węzłowych trasach komunikacyjnych lub konieczne jest usunięcie awarii. Tempo robót zależy także od pory roku i pogody.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Najczęściej są zatrudniani operatorzy posiadający uprawnienia 1 i 2 klasy w kilku kategoriach oraz doświadczeniem zawodowym. Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy w pełni sił fizycznych, którzy nie przekroczyli 45 roku życia.


ZAROBKI

Zarobki operatorów sprzętu budowlanego kształtują się w granicach od 2075 zł do 4255 zł.

Praca Operator Sprzętu Budowlanego
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Budownictwo / Geodezja

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.