Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2257 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 22559

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
– praca administracyjno-biurowa
– krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
– Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
– Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • Odpowiedzialność za poszczególne etapy realizacji badań reprezentacyjnych i masowych użytkowania gruntów i powierzchni zasiewów, w tym przygotowywanie zestawień danych wynikowych oraz analiza wyników badań, dokonywanie porównań poziomych (cechy) i pionowych (szeregi czasowe) w celu dokonania charakterystyki przemian agrarnych w rolnictwie.
  • Odpowiedzialność za opracowanie wzorów kwestionariuszy i ankiet dotyczących badań biometrycznych zbóż ozimych oraz ziemniaków oraz objaśnień i instrukcji, a także założeń do systemów informatycznych przetwarzających dane z badań z zakresu użytkowania gruntów i powierzchni zasiewów (w tym badań struktury gospodarstw rolnych i Powszechnego Spisu Rolnego) w celu zapewnienia prawidłowego prowadzenia reprezentacyjnego badania użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów oraz badań masowych z tego zakresu.
  • Rozpoznawanie zakresu przedmiotowego i podmiotowego niezbędnego do realizacji badania, identyfikowanie i ustalanie potrzeb informacyjnych, w tym możliwości wykorzystania administracyjnych źródeł danych w celu realizacji badania struktury gospodarstw rolnych i badań dotyczących użytkowania gruntów i powierzchni zasiewów zapewniając pozyskanie danych spełniających oczekiwany poziom precyzji oraz właściwy zakres informacji.
  • Współuczestnictwo w przekazywaniu danych z zakresu użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, plonów i zbiorów upraw rolnych i ogrodniczych do baz danych krajowych, międzynarodowych, publikacji i informacji sygnalnych w celu upowszechnienia wyników badań z tego zakresu.
  • Współuczestnictwo w opracowaniu publikacji wydziałowych z tematu użytkowanie gruntów i powierzchnia zasiewów, współdziałanie w udostępnianiu wyników badania w celu upowszechniania danych z tego zakresu.
  • Dokonywanie oceny metodologii, organizacji i jakości danych z badań reprezentacyjnych użytkowania gruntów i powierzchni zasiewów oraz badań masowych obejmujących te tematy w celu wypracowania właściwych metod prowadzenia badań statystycznych.
  • Współpraca z Eurostatem w celu wypracowania metodologii prowadzenia i opracowania badania użytkowania gruntów powierzchni zasiewów, opracowania definicji i klasyfikacji w zakresie prowadzonych badań w celu zapewnienia spójności i pełnej porównywalności wyników oraz zgodności z wymogami Eurostatu.
  • Proponowanie i wprowadzanie do realizacji działań w celu modernizacji i usprawnienia prowadzenia badań rolniczych z zakresu użytkowania gruntów i powierzchni zasiewów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe rolnicze lub pokrewne (np. biologiczne) lub ekonomiczne.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym – B2.
  • Znajomość zagadnień z zakresu produkcji rolniczej, w tym roślinnej oraz umiejętność oceny faktów i informacji statystycznych w celu prowadzenia analiz.
  • Podstawowa wiedza o badaniach statystycznych w obszarze rolnictwa – metodologia, zakres przedmiotowy i podmiotowy.
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej.
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office).
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe.
  • Rzetelność.
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów.
  • Komunikacja interpersonalna.
  • Komunikacja pisemna.
  • Współpraca.
  • Myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie w pracy związanej z prowadzeniem badań statystycznych z zakresu rolnictwa.
  • Znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym.
  • Znajomość przepisów formalno-prawnych UE związanych z badaniem struktury gospodarstw rolnych umiejętność prowadzenia analiz porównawczych.