Praca.pl Poradniki Поради для громадян України
Електронний візит в ZUS українською мовою

Громадяни України, які приїхали до Польщі у зв'язку з вторгненням Росії в їхню країну, отримали доступ до ринку праці, фінансові пільги та психологічну підтримку. Вони можуть створити бізнес на тих самих умовах, що й громадяни Польщі. Для того, щоб їм було легше опинитися в польській офіційній реальності та реалізувати свої права, установи наймають перекладачів та надають документи українською мовою. Менш ніж за два тижні березня було видано близько 500 000 номерів PESEL для українців, які знайшли притулок у Польщі після вторгнення Росії в Україну, і понад 200 тис. зареєстрували надійні профілі. На допомогу українським громадянам також відкрита установа соціального страхування, надаючи онлайн-консультації українською мовою. Як записатися на електронний візит - ZUS? Де це можна зробити і яку допомогу можуть отримати українки та жінки у розмові з консультантом?

Електронний візит до ZUS – яку допомогу можуть отримати громадяни України?

Електронний візит до ZUS – це онлайн-зустріч з експертом установи соціального страхування. Під час співбесіди ви можете задати питання про пільги та вирішити питання з ZUS. Віддалений візит здійснюється на основі відеодзвінка і є безкоштовним. Для участі в ньому потрібен пристрій з доступом до Інтернету, камера та мікрофон.

Під час електронного візиту можна отримати відповіді на запитання щодо сімейних пільг (як подати заявку на 500+ та інші питання). Експерт також проведе вас через процедуру створення профілю в PUE ZUS (платформа послуг електронічно).

Однак на цьому питання, які можна обговорити під час електронного візиту, не закінчуються. ZUS також дає можливість вирішувати індивідуальні приватні питання в режимі онлайн. Однак у цьому випадку необхідно показати на камеру документ, що посвідчує особу.

ZUS в електронному візиті  українською – як записатися на прийом?

Електронний візит доступний кожному, і організувати його легко. Просто зайдіть на сайт Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Сайт перекладено українською мовою. З-поміж наявних пропозицій виберіть дату зустрічі, а потім заповніть коротку форму (також українською). Щоб завершити бронювання зустрічі, вкажіть своє ім’я та адресу електронної пошти. Додатково можна ввести номер телефону (буде надіслано SMS, щоб нагадати про візит) і Номер PESEL, який дозволить більш ефективно здійснювати електронне відвідування, але це не обов’язково.
У формі необхідно вибрати:
    • чи буде законний опікун на співбесіді,
    • чи братиме участь у розмові перекладач іноземної мови (з вашого боку).

Нарешті, достатньо поставити галочки з декларацією про згоду на обробку персональних даних та аудіо записом під час електронного візиту, а також декларацією про те, що розповсюдження зображення працівника ZUS, з яким проводитиметься співбесіда, є можливо лише за його згодою.

Після запису на прийом на електронну адресу, вказану у формі, буде надіслано посилання, яке необхідно відкрити в обраний час у день електронного візиту. Посилання переведе вас у ваш інтернет-браузер. Вам не потрібно входити в систему або встановлювати додаткові програми, щоб почати розмову. Якщо немає можливості відвідати зустріч, просимо скасувати візит, натиснувши посилання «Скасувати електронний візит», яке також буде надіслано на електронну пошту при реєстрації.

Версія польською мовою: ZUS e-wizyta w języku ukraińskim.

Więcej artykułów "Поради для громадян України"

Polecane oferty

  • Зварювальник / Слюсар / Лакувальник

    TNS Sp. z o.o.   Niemcy
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 godz.
    ЗВАРЮВАЛЬНИКИ - зварювання напівавтоматом MAG 135 всі позиції; СЛЮСАР – шліфування, зачистка зварних швів; МОНТАЖ – уміння читати технічний рисунок; монтаж металоконструкцій; ФАРБУВАЛЬНИК - фарбування пістолетом; ЕЛЕКТРИК - МОНТАЖНИК - монтаж електроустановки.
  • Lakiernik – Pomocnik lakiernika

    10 godz.
    OPIS STANOWISKA: malowanie natryskowe pistoletem; poprawki malarskie – kontenery na ciągniki siodłowe; prace przygotowawcze przed malowaniem – czyszczenie, szpachlowanie, oklejanie; wykonywanie napraw powłok lakierniczych. WYMAGANIA: doświadczenie zawodowe – mile widziane; znajomość lub...
  • Gram Sadeccy sp.j.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat / część etatu / tymczasowa/dodatkowa
    10 godz.
    контролювати терміни придатності товарів для споживання на складі та в торговому залі регулярно поповнювати товари в торговому залі, належним чином викладати їх,...
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    11 godz.
    przyjmowanie towarów od dostawców, kontrola ilości i jakości przyjmowanych towarów, przygotowanie zamówień na towary, bieżące uzupełnianie towarów na sklepie, dbanie o czystość na sklepie i magazynie.
  • Spawacz / Ślusarz

    TNS Sp. z o.o.   Niemcy    praca zdalna
    12 godz.
    Opis stanowiska: spawanie półautomatem - metoda 135 lub 141; wszystkie pozycje; Wymagania: doświadczenie zawodowe; umiejętność pracy w zespole; zaangażowanie, sumienność, dyspozycyjność; umiejętność posługiwania się elektronarzędziami;
  • Asystentka / Asystent Wychowawcy w przedszkolu

    Montessori Pobiedziska   Pobiedziska    praca stacjonarna
    asystent  umowa o pracę  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    14 godz.
    Edukacja i wychowanie dzieci w wieku przedszkolnym; Planowanie, przygotowanie, prowadzenie zajęć; Przygotowanie i kreowanie otoczenia edukacyjnego, Kontakt z rodzicami; Dbanie o dobry wizerunek przedszkola.

Najnowsze artykuły

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Wystąpienia publiczne a trema – Ola Gościniak opowiada o swoich sposobach na lęk na scenie

– Znam tremę bardzo dobrze, często towarzyszy mi podczas różnych prelekcji, paneli dyskusyjnych czy nawet w czasie live w social mediach – przyznaje Ola Gościniak, przedsiębiorczyni z ogromnym doświadczeniem na scenie, organizatorka konferencji online i offline. W najnowszym artykule tłumaczy, jak się przygotowywać do wystąpień oraz jak się szybko uspokoić tuż przed wyjściem na scenę.

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Praca po studiach – studia, które dają szansę na pracę

Tysiące maturzystów staje właśnie przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu – wyborem kierunku studiów. Te powinny dać szansę na dobrze płatną pracę, gwarantować stabilną przyszłość, a przy tym być zgodne z zainteresowaniami oraz talentami kandydata. Jak osiągnąć takie optimum? Decyzję ułatwi Wam lista najpopularniejszych kierunków studiów oraz tych, po których zarabia się najwięcej.

Nowoczesne metody rekrutacji – e-rekrutacja

W zmieniającym się świecie e-rekrutacja nie oznacza już tylko scrollowania ogłoszeń i wysyłania e-maili. W procesach naboru coraz częściej wykorzystuje się bio-dane oraz narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, np. Direct Match pozwalający na szybkie dopasowanie najlepszych kandydatów do stanowiska. Zobacz krótki przewodnik po nowoczesnych metodach selekcji pracowników.