Lista stanowisk - Negocjator

Polecane oferty - Doradztwo / Konsulting

Negocjator

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Negocjator, jak sugeruje sama nazwa tej wciąż dość orientalnej profesji, zajmuje się zawodowym przekonywaniem odbiorców do swoich racji. Negocjator jest więc specjalistą w zakresie technik perswazji, nauk retorycznych i erystycznych, metod i technik komunikowania interpersonalnego, etc. Jego wiedza i doświadczenie może być wykorzystywana do osiągania zadowalających rezultatów w rozmowach biznesowych na wysokim szczeblu, czy łagodzenia konfliktów rodzinnych. Najciekawszym jednak miejscem zatrudnienia dla osób wykształconych w tym charakterze są służby municypalne, w których umiejętności negocjatora mogą zostać wykorzystane przy akcjach interwencyjnych. Negocjator może w tym przypadku przekonywać napastnika, porywacza, czy terrorystę do zmiany jego zamiarów, co w rezultacie może zapobiec zagrożeniu dla zdrowia i życia cywilów.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze negocjatora, bez względu na charakter prowadzonej przez daną firmę lub instytucję działalności, nie stawia się sztywnych, oficjalnych wymogów, których spełnienie skutkowałoby objęciem stanowiska. Preferowani są kandydaci legitymujący się wyższym wykształceniem, pozyskanym na kierunku psychologia, lub podobnym, w ramach którego przekazywana jest wiedza, mogąca pomóc w zrozumieniu psychiki i argumentacji przyszłych stron konfliktu lub negocjacji biznesowych. Przede wszystkim jednak o jakości „usług” negocjatora świadczą posiadane przez niego cechy personalne i predyspozycje do rozpoznawania intencji i toku myślowego rozmówcy. Wiedza teoretyczna w połączeniu z praktycznym doświadczeniem i wrodzoną intuicją skutkują wyjątkową skutecznością w udowadnianiu swoich racji, lub racji zleceniodawcy.


WARUNKI PRACY

Praca negocjatora jest pracą typowo intelektualną – trudno określić miejsce pracy i zakres obowiązków negocjatora, istnieje tu bardzo szeroka dowolność.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Negocjator może pracować na zlecenie komercyjnych odbiorców, chcących przeforsować z jego pomocą korzystne dla siebie warunki zawieranych umów, etc., współpracować z Policją podczas akcji interwencyjnych, oraz poszukiwać innych, niekonwencjonalnych form zatrudnienia i „rynków zbytu” dla posiadanych przez siebie zdolności.


ZAROBKI

Niezwykle specyficzny charakter zawodu i dość umowny zakres wykonywanych obowiązków utrudnia choćby przybliżone określenie zarobków negocjatora. Są one uzależnione przede wszystkim od miejsca jego zatrudnienia i rangi przedsięwzięcia, w którym uczestniczy.

Praca Negocjator
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Przed nami Boże Ciało i możliwość skorzystania z kolejnego wiosennego długiego weekendu. Wiele osób już planuje urlop, ale niestety nie wszyscy będą mogli wypoczywać. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.