Lista stanowisk - Specjalista ds. Funduszy UE

Polecane oferty - Doradztwo / Konsulting

  • Specjalista / Specjalistka ds. projektów unijnych

    FUNDACJA CENTRUM ROZWIĄZAŃ BIZNESOWYCH   Lublin    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Jako specjalista/ka ds. projektów będziesz odpowiedzialny za: Całościowy nadzór nad działaniami związanymi z realizacją projektów EFS+ i/lub PFRON; Liderowanie zespołowi projektowemu; Kontakt z Instytucją Pośredniczącą oraz Kontrahentami, Partnerami; Opracowanie wszelkich wewnętrznych...

Specjalista ds. Funduszy UE

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw funduszy unijnych jest osobą niemal niezbędną, jak się okazuje, w każdej dużej firmie planującej wysokonakładowe inwestycje, finansowane z dotacji unijnych. Z racji ogromnej konkurencji w ubieganiu się o dotacje UE, decyzja podejmowana jest w oparciu o wniosek, który rozpatrywany jest zarówno pod kątem poprawności formalnej jak i merytorycznej atrakcyjności. Specjalista, wykwalifikowany i doświadczony w tym zakresie, a także dogłębnie zaznajomiony z obecnym prawem dotyczącym przeznaczania dotacji z UE, jest więc osobą, której wsparcie może przesądzić o przyznaniu wniosku właśnie naszej firmie.


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed specjalistą ds. funduszy unijnych są bardzo zróżnicowane, bo i różne drogi prowadzą do tego zawodu. Najtrudniejszą i najbardziej wymagającą z nich są studia podyplomowe, prowadzone na wielu uczelniach w kraju, znacznie prostszą kursy i szkolenia z zakresu funduszy unijnych, potwierdzane certyfikatami - kursy te są prowadzone zarówno w tradycyjny sposób, jak i metodą e-learningu. Mnogość tego typu ofert w internecie prowadzi jednak do wzrostu konkurencji na rynku specjalistów ds. funduszy UE. Preferowani są eksperci legitymujący się wykształceniem wyższym. W środowisku panuje jednak przekonanie, że zawodu nie da się nauczyć w teorii, a jedynie zdobywając doświadczenie w pracy na stanowisku. Z pewnością jednak konieczne jest ciągłe monitorowanie wszelkich zmian prawnych w zakresie funduszy UE, znajomość języków obcych, oraz biegła obsługa komputera. Doświadczenie w zakresie przygotowywania wniosków o dotacje unijne, oraz rozliczania unijnych projektów będzie dodatkowym atutem, zwłaszcza, jeśli były one realizowane na potrzeby dużych, renomowanych firm.


WARUNKI PRACY

Specjalista do spraw funduszy unijnych spędza większość czasu na sporządzaniu wniosku lub wniosków o dotacje, uprzednio dogłębnie analizując plan przedstawiony przez zleceniodawcę, ewentualnie sugerując jego modyfikacje pod kątem wyższego prawdopodobieństwa osiągnięcia zamierzonego celu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają urzędy marszałkowskie i gminne, lecz także firmy komercyjne.


ZAROBKI

Średnie zarobki specjalisty ds. funduszy unijnych są szacowane na 3500 złotych miesięcznie, specjaliści zatrudnieni w firmach komercyjnych zarabiają więcej niż ich koledzy, pracujący w urzędzie.

Praca Specjalista ds. Funduszy UE
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.