Lista stanowisk - Kierownik Medyczny ds. Sprzedaży

Kierownik Medyczny ds. Sprzedaży

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik medyczny do spraw sprzedaży jest osobą odpowiedzialną za gospodarkę handlową w firmie farmaceutycznej. W zakresie jego obowiązków zawiera się planowanie strategii sprzedaży produktu, we współpracy z działem sprzedaży, którego prace koordynuje i nadzoruje. Kierownik opracowuje plany strategiczne w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie, lecz także na podstawie badań rynku medykamentów. Na podstawie uzyskanych informacji opracowuje konkurencyjną, w stosunku do innych firm z branży, strategię. Kierownik medyczny ds. sprzedaży może także kontaktować się z potencjalnymi klientami szczególnie istotnymi z punktu widzenia firmy, jednocześnie podtrzymując kontakt z dotychczasowymi nabywcami.


WYMAGANIA

Podobnie jak w przypadku innych stanowisk w branży, kierownik medyczny ds. sprzedaży musi być osobą, legitymującą się wykształceniem wyższym medycznym lub farmaceutycznym, posiadającą doświadczenie w profesji związanej z rynkiem farmaceutycznym, a także dogłębnie obeznaną z prawem farmaceutycznym. Umiejętności zarządzania kapitałem ludzkim, samoorganizacji pracy i zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków będą dodatkowym atutem. Kierownik, z racji kontaktowania się z klientami i poszukiwania kolejnych, powinien posiadać wiedzę marketingową oraz zdolności negocjacyjne, a także być osobą przedsiębiorczą i zdeterminowaną w osiąganiu wyznaczonych celów. Konieczna będzie także znajomość obsługi komputera, wraz z oprogramowaniem biurowym i specjalistycznym, oraz ponadprzeciętne umiejętności komunikacyjne.


WARUNKI PRACY

Kierownik medyczny do spraw sprzedaży przebywa w godzinach pracy w firmie farmaceutycznej, w której został zatrudniony, opracowując strategie i plany sprzedaży na najbliższy okres, a także w terenie, kontaktując się bezpośrednio ze strategicznymi klientami. Osoba zatrudniona na tym stanowisku może liczyć na służbowy telefon komórkowy, komputer przenośny, ewentualnie samochód.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika medycznego ds. sprzedaży funkcjonuje w firmach farmaceutycznych i medycznych, zajmujących się produkcją sprzętu i materiałów skierowanych do środowiska lekarskiego.


ZAROBKI

Zarobki kierownika ds. sprzedaży w firmach farmaceutycznych zaczynają się od kwoty 4500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik Medyczny ds. Sprzedaży
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Przed nami Boże Ciało i możliwość skorzystania z kolejnego wiosennego długiego weekendu. Wiele osób już planuje urlop, ale niestety nie wszyscy będą mogli wypoczywać. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.