Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Finanse / Bankowość
Kierownik Oddziału ds. Obsługi Klientów Indywidualnych

Lista stanowisk - Kierownik Oddziału ds. Obsługi Klientów Indywidualnych

Kierownik Oddziału ds. Obsługi Klientów Indywidualnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik oddziału do spraw obsługi klientów indywidualnych, jest głównym koordynatorem działań, mających na celu maksymalizację wydajności systemu obsługi klientów indywidualnych banku lub instytucji finansowej. Kierownik nadzoruje prace personelu wykwalifikowanego w obsłudze klientów indywidualnych, samodzielnie także kontaktując się tylko z klientami strategicznymi dla placówki. W praktyce, kierownik oddziału zajmuje się całokształtem zabiegów, mających umożliwić poprawne funkcjonowanie oddziału lub filii, wliczając w to podążanie za odgórnie narzuconą strategią jednostki macierzystej banku lub instytucji. Kierownik monitoruje bieżące otoczenie rynkowe, ze szczególnym uwzględnieniem działań konkurencyjnych graczy, oraz potrzeb i oczekiwań klientów, składając raporty na ręce bezpośrednich przełożonych.


WYMAGANIA

Osoba aplikująca na stanowisko kierownika oddziału ds. obsługi klientów indywidualnych musi legitymować się dyplomem ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, a także dogłębną wiedzą w zakresie prawa bankowego, marketingu i promocji. Niezwykle istotne jest także w oczach pracodawcy doświadczenie, zdobyte w banku lub instytucji finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi klienta indywidualnego. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza posiadanie zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, oraz organizowania pracy własnej i podległego personelu. Konieczne będą także szczególne umiejętności numeryczne i analityczne, oraz zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków. Ze względu na częste w perspektywie kontakty z klientami, wymagane są także predyspozycje interpersonalne, oraz umiejętności negocjacyjne.


WARUNKI PRACY

Kierownik oddziału ds. obsługi klientów indywidualnych wykonuje pracę w przeważającej części biurową. Z wyłączeniem bezpośrednich kontaktów z personelem banku i klientami, obowiązki kierownika wykonywane są przed ekranem komputera, przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Kierownik może spodziewać się służbowego telefonu komórkowego czy przenośnego komputera.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w bankach i instytucjach finansowych różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku zawierają się w przedziale od 4000 złotych do 10000 złotych brutto miesięcznie, w zależności od stażu i umiejętności pracownika.

Praca Kierownik Oddziału ds. Obsługi Klientów Indywidualnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Przed nami Boże Ciało i możliwość skorzystania z kolejnego wiosennego długiego weekendu. Wiele osób już planuje urlop, ale niestety nie wszyscy będą mogli wypoczywać. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.