Lista stanowisk - Inżynier elektryk

Inżynier elektryk

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Inżynier elektryk zajmuje się aktualizowaniem dokumentacji technicznej różnego typu instalacji. Do jego obowiązków należy również ustalanie i nadzór nad procesem kontroli zapewniających sprawne funkcjonowanie systemów dystrybucji energii elektrycznej. Inżynier elektryk nadzoruje również przeprowadzanie napraw i remontów instalacji. Często zajmuje się on również kontaktami z podwykonawcami oraz analizą i rozliczaniem kosztów.

 

WYMAGANIA

Firmy prowadzące rekrutację nastanowisko inżyniera elektryka poszukują osób, które legitymują się wyższym wykształceniem kierunkowym oraz posiadają kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Niezbędne jest również posiadanie wszelkich uprawnień niezbędnych do wykonywania codziennej pracy (SEP). Inżynier elektryk powinien znać rysunek techniczny oraz obsługiwać AUTOCAD. Atutem jest również znajomość pakietu MS Office.

Inżynier elektryk z racji możliwości realizowania międzynarodowych projektów powinien bardzo dobrze lub biegle posługiwać się językiem angielskim. Pożądana jest również znajomość innych języków obcych. Z racji częstych wyjazdów i potrzeby jak największej mobilności niezbędne jest również posiadanie prawa jazdy kat. B.   

 Inżynier elektryk musi charakteryzować się pewnymi cechami charakteru, które predystynują go do efektywnego wykonywania swoich obowiązków. Mowa tu głównie o spostrzegawczości oraz braku lęku przed wysokością i prądem elektrycznym. Poza tym inżynier elektryk powinien również charakteryzować się wyobraźnią przestrzenną oraz chęciami do zdobywania nowych kwalifikacji.

 

WARUNKI PRACY

Praca inżyniera elektryka często jest stresująca i odpowiedzialna. Dlatego też musi on potrafić podejmować decyzje pod presją czasu oraz efektywnie rozwiązywać pojawiające się problemy. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi również charakteryzować się mobilnością i otwartością na częste wyjazdy.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby, które chcą pracować jako inżynier elektryk mają liczne możliwości zatrudnienia. Osób pposiadających takie kwalifikacje poszukują firmy z branży telekomunikacyjnej czy informatycznej. Zatrudnienia inżynier elektryk może szukać również w przemyśle.

 

ZAROBKI

 Zarobki inżyniera elektryka są uzależnione od posiadanych kwalifikacji oraz doświadczenia. Zazwyczaj może on liczyć na wynagrodzenie w przedziale 3 - 5 tys. zł. 

Praca Inżynier elektryk
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.