Lista stanowisk - Specjalista ds. Aplikacji

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Product Designer

    Super-Pharm   Warszawa    praca hybrydowa
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    3 dni
    Twój zakres obowiązków projektowanie serwisów www i aplikacji pod względem strukturalnym i funkcjonalnym; tworzenie makiet i prototypów opracowywanych funkcjonalności; projektowanie interfejsów z wykorzystaniem najlepszych wzorców projektowych; argumentowanie i uzasadnianie decyzji...

Specjalista ds. Aplikacji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. Aplikacji to osoba, która odpowiada za zapewnianie wsparcia technicznego, utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z aplikacjami internetowymi (element oprogramowania użytkowego, które jest podkategorią oprogramowania). Do głównych obowiązków pracownika należy, m.in.: utrzymywanie i nadzór nad aktualnie działającymi instalacjami, rozwój funkcjonalności aplikacji, przygotowanie koncepcji technicznych realizacji usług, wprowadzanie ofert do bazy danych, przyjmowanie zgłoszeń, wsparcie techniczne dla klientów z zakresu obsługi aplikacji, budowanie pozytywnych relacji z klientami, konfiguracja ofert, przygotowanie specyfikacji i procedur testowych, współpraca z dostawcami oprogramowania, regularny monitoring kluczowych parametrów określających wydajność i jakość działania aplikacji i systemów realizujących usługi.


WYMAGANIA

Specjalista ds. Aplikacji powinien mieć wykształcenie wyższe w dziedzinie informatyki lub telekomunikacji, a także znać dobrze język angielski w stopniu umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej. Ważną kwestią jest także wiedza praktyczna oparta na doświadczeniu operacyjnym w nadzorze i utrzymaniu sieci, wiedza z zakresu aplikacji usług dodanych, np. (VAS), IN, (Intelligent Networks), pre-paid, itp., znajomość platform Unix i Windows oraz ogólna wiedza z zakresu infrastruktury IT, znajomość wybranych technologii, np. MMS, SMSC, VMS, CDMA, GSM, IN. Poza tym, mile widziane jest 2-3 letnie doświadczenie techniczne - w co najmniej jednym z następujących obszarów: utrzymanie, monitorowanie, projektowanie, eksploatacja sieci telekomunikacyjnych lub sieci IT. Pracownik ten powinien też cechować się: komunikatywnością, odpornością na stres, skutecznym zarządzaniem swoim czasem, silnie rozwinięte zdolności analitycznymi, umiejętnością rozwiązywania problemów i podejmowanie decyzji oraz zdolnością do szybkiego uczenia się i chęciami poznawania nowych technologii IT.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte - biuro. Praca ma charakter indywidualny, pod nadzorem. Zawód ten wymaga ciągłego dokształcania, podnoszenia kwalifikacji i śledzenia zmian na rynku informatycznym. Istnieje możliwość awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. Aplikacji może pracować w branży, np.: Telekomunikacja/Inżynieria/Konstrukcje/Technologia.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji zależy od zakresu umiejętności tego pracownika oraz od firmy i położenia geograficznego zakładu pracy. Zarobki specjalisty ds. aplikacji kształtują się od 3,500 - 10 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Specjalista ds. Aplikacji
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!