Lista stanowisk - Specjalista UX

Polecane oferty - Internet / e-commerce

  • Ekspert ds. Badań UX/UI i produktowych

    Alior Bank   Kraków    praca hybrydowa / stacjonarna
    starszy specjalista (senior) / ekspert  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    5 dni
    Mamy dla Ciebie pracę, która polega na: samodzielnym doborze metod badawczych odpowiadających na identyfikowane wyzwania i potrzeby, samodzielnym przygotowywaniu i realizacji: testów użyteczności (stacjonarnie i zdalnie),badań we współpracy z agencją badawczą, badań ilościowych we...
  • UX Researcher

    Benefit Systems S.A.   Warszawa    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Sprawdź swój codzienny plan treningowy Opracowywanie i wykonywanie strategii badań zgodnie z celami produktu, uwzględniając odpowiedni dobór metod, Uczestniczenie w Product Discovery, pomagając zespołowi w identyfikowaniu problemów i tworzeniu nowych pomysłów, Badanie ścieżek...

Specjalista UX

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

UX, czyli User Experience, to różnorodne rozwiązania (produkty i usługi), które są w jak największym stopniu dostosowane do potrzeb korzystających z nich użytkowników. By spełniały swoją rolę, powinny wyróżniać się dwoma podstawowymi cechami: intuicyjnością i łatwością obsługi. Specjalista UX jest odpowiedzialny za tworzenie dedykowanych konkretnym użytkownikom funkcjonalności takich, jak np. serwisy, aplikacje webowe i mobilne czy interfejsy zgodne z obowiązującymi wytycznymi. Oprócz tego przygotowuje prototypy czy makiety rozwiązań oraz bada potrzeby użytkowników, a po wdrożeniu przeprowadza testy użyteczności nowych rozwiązań. 

 

WYMAGANIA

 

Od kandydatów na to stanowisko pracodawcy w pierwszej kolejności wymagają doświadczenia zawodowego popartego portfolio zrealizowanych projektów. Mniejszą wagę przywiązują do wykształcenia, jednak najczęściej preferowane jest ukończenie kierunku związanego z informatyką i programowaniem.

Specjalista UX powinien wykazywać znajomość technologii internetowych oraz narzędzi wspomagających projektowanie. Musi umieć sporządzać i czytać branżową dokumentacją techniczną. Atutem będzie posiadanie certyfikatów potwierdzających kwalifikacje np. IBUQ.

Na rynku pracy znaczenie mają też kompetencje miękkie m.in. umiejętność pracy z klientem i dostosowania się do jego potrzeb, dobra organizacja pracy, umiejętność radzenia sobie ze stresem i wykonywania obowiązków pod presją czasu oraz gotowość do pracy nad kilkoma projektami jednocześnie.

 

WARUNKI PRACY

 

Specjalista UX pracuje przede wszystkim przed komputerem oraz u klienta, podczas badania jego potrzeb, wdrażania zaprojektowanych rozwiązań i szkolenia przyszłych użytkowników w zakresie obsługi, a następnie przy przeprowadzaniu testów użyteczności. W przypadku, gdy tworzy narzędzia na potrzeby wewnętrzne to, zamiast wizyt u klienta, wykonuje pracę w poszczególnych działach swojej firmy.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Specjaliści UX mogą szukać pracy w przedsiębiorstwach, które posiadają wewnętrzne działy, które na własne potrzeby opracowują rozwiązania user experience, jak również wyspecjalizowanych firmach, które świadczą tego typu usługi na rzecz klientów zewnętrznych. ZAROBKI

Zarobki Specjalisty UX zależą od poziomu doświadczenia, posiadanego portfolio i umiejętności. Średnie wynagrodzenie mieści się w przedziale 3,5-5,5 tys. zł brutto. Najlepsi potrafią jednak zarobić dużo więcej, nawet powyżej 10 tys. zł brutto miesięcznie.

Praca Specjalista UX
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Internet / e-commerce

  • Specjalista ds. Marketingu Internetowego

    Elektronika Spółka Akcyjna   Gdynia, SKM Gdynia Chylonia    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 dni
    Wiemy, że to Ty znasz swoje możliwości i słabości najlepiej. Przygotowaliśmy kilka pytania, które mamy nadzieję, że pomagają opisać tą szczególną rolę. Odpowiedz na nie, aby rozważyć czy ta praca jest dla Ciebie: Czy jesteś osobą szczególnie sumienną i rzetelną? Perfekcjonizm...
  • Benefit Systems S.A.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    11 dni
    Opis stanowiska: Odpowiedzialność za kreowanie strategii komunikacji wewnątrzsystemowej, e-mail marketing, treści edukacyjne dla użytkowników MyBenefit. Tworzenie, edytowanie i aktualizowanie contentu tekstowego oraz video. Redagowanie treści marketingowych, sprzedażowych oraz koordynowanie...

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.