Lista stanowisk - Dyrektor ds. Audytu

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Główny Księgowy / Kierownik Działu Ekonomicznego

    Raven PL Sp. z o.o.   Gliwice    praca stacjonarna
    starszy specjalista (senior) / ekspert / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    12 godz.
    Opis stanowiska: Zarządzanie działem ekonomicznym; Koordynowanie i prowadzenie pełnej księgowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami; Kontrola i udział w procesach księgowych; Sporządzanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych VAT i deklaracji podatku dochodowego;...
  • Audit Manager

    Poland Audit Services Sp. z o.o.   Warszawa, Rondo Daszyńskiego    praca hybrydowa   dziś wygasa
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    8 dni
    Opis stanowiska: Odpowiedzialność za planowanie i organizację projektów audytorskich, tj. za ustalenie harmonogramu, terminu badania oraz dobór zespołu konsultantów i starszych konsultantów, Odpowiedzialność za kontakt i budowanie długoterminowych relacji z klientem na poziomie zarządu...

Dyrektor ds. Audytu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor ds. Audytu to osoba odpowiedzialna za bezpieczne i zgodne z prawem funkcjonowanie firmy. Jest to najwyższe stanowisko w pionie audytu wewnętrznego firmy. Do głównych obowiązków osoby na tym stanowisku należy, m.in.: nadzór nad pracą podległego personelu, polityka zatrudniania, zarządzania, motywowania i rozwoju pracowników w dziale audytu wewnętrznego, tworzenie procedur nadzoru przeprowadzenia działań prewencyjnych w celu zapobiegania nieprawidłowościom funkcjonowania firmy, wdrożenie procedur i technik przeprowadzania zadania audytowego, oceny systemów zarządzania ryzykiem, cykliczne relacjonowanie wyników audytu i kontroli, ocena adekwatności i efektywności mechanizmów kontroli systemów zarządzania, ustalanie planów i zarządzanie doraźnych kontroli dla poszczególnych obszarów działalności, czynności doradcze w zakresie usprawniania procesów, uczestnictwo w fazie przekształceń własnościowych (fuzje / przejęcia).


WYMAGANIA

Dyrektor ds. Audytu powinien posiadać wykształcenie ekonomiczne (szczególnie na kierunku rachunkowość), dodatkowo cenne są kwalifikacje ACCA, CIMA lub CIA - ponieważ biegłość w księgowości to podstawa. Poza tym osoba ta musi mieć prawo jazdy kat. B, znać język angielski i obsługę komputera. Mile widziane 5-7 letnie doświadczenie w pracy w audycie wewnętrznym lub zewnętrznym, lub na operacyjnym stanowisku kierownika w innym dziale ( finansowym, produkcyjnym czy handlowym) oraz doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Ważną kwestią jest też wiedza z zakresu zarządzania budżetem i finansami, z zakresu prawa, sporządzania bilansów i sprawozdawczości finansowej. Osoba na tym stanowisku powinna także cechować się, m.in.: inicjatywą, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, dokładnością, przedsiębiorczością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów oraz bardzo dobrą organizacją pracy i umiejętnością zarządzania zespołem, a także analitycznym i logicznym umysłem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro firmy. Jest to stanowisko samodzielne. Praca ta wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi i wysoką odpornością na stres. Pracownik ma możliwość rozwoju kwalifikacji zawodowych i awansu, np. na Dyrektora Finansowego lub zasiąść z składzie zarządu firmy, lub zostać Dyrektorem Operacyjnym.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dyrektor ds. Audytu może być zatrudniony w przedsiębiorstwach, dużych firmach, większych placówkach handlowych, instytucjach państwowych, a zwłaszcza w jednostkach sektora finansów publicznych.


ZAROBKI

Miesięczne wynagrodzenie tego pracownika kształtuje się od 15 tys. zł 35 tys. zł, i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, prywatna opieka medyczna, szkolenia.

Praca Dyrektor ds. Audytu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.