Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej

Lista stanowisk - Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej

Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej to osoba, która zajmuje się opieką nad powierzonym portfelem klientów, doradztwem i wspomaganiem klientów w realizacji ich przedsięwzięć, wstępnym przygotowaniem aplikacji kredytowych, aktywną sprzedażą produktów bankowych, pozyskiwaniem klientów instytucjonalnych (budowanie portfela) z segmentu średnich przedsiębiorstw.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku musi odznaczać się: wykształceniem wyższym, doświadczeniem w pracy w  banku lub innej instytucji finansowej (związane z obsługą klientów, sprzedażą bądź obsługą kredytową), silną motywacją do pracy w sprzedaży produktów bankowych, znajomością produktów i procesów bankowych, umiejętnością nawiązywania kontaktów oraz budowania długotrwałych relacji z klientami, znajomością podstaw analizy finansowej i rachunkowości, dobrą znajomością języka angielskiego.


WARUNKI PRACY

Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej pracuje we własnym biurze, zwykle około 9 – 10 godzin dziennie. Jego podstawowym narzędziem pracy jest komputer.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Pracy na tym stanowisku można szukać w sektorze bankowym, finansowym.


ZAROBKI

Zarobki w sektorze bankowym są zróżnicowane. Zależą od doświadczenia pracownika, pozycji firmy, regionu kraju. Pensje na tym stanowisku sięgają kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Praca Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.