Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor ds. Klientów Indywidualnych

Lista stanowisk - Dyrektor ds. Klientów Indywidualnych

Dyrektor ds. Klientów Indywidualnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor do spraw klientów indywidualnych jest głównym organem kontrolnym, bezpośrednim koordynatorem i zwierzchnikiem personelu obsługującego klientów indywidualnych. Dyrektor prowadzi także działalność opiniodawczą dla wniosków wpływających do banku od klientów, w zakresie zakładania i likwidowania rachunków, wydawania kart, przyznawania kredytów i innych. Dyrektor opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające zmaksymalizować efektywność obsługi klientów indywidualnych, a także kontroluje wypełnianie założeń w nich zawartych. Dyrektor uczestniczy w opracowywaniu nowych produktów sektora klientów indywidualnych, ich wdrażaniu i modyfikowaniu w odpowiedzi na bieżące potrzeby rynku. Sprawuje nadzór nad wypełnianiem powierzonych obowiązków, przez podległy personel specjalistów ds. klientów indywidualnych.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed kandydatem na stanowisko dyrektora do spraw klientów indywidualnych jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, oraz wieloletniego doświadczenia w instytucji finansowej, w dziale związanym z obsługą klientów indywidualnych, w tym na stanowisku kierowniczym. Wymagane będą także zdolności kierowania kapitałem ludzkim, oraz organizowania pracy własnej i podległego personelu, przedsiębiorczość, kreatywność i umiejętność podejmowania strategicznych decyzji pod presją czasu. Wiedza z zakresu zarządzania i marketingu będzie dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dyrektora ds. klientów indywidualnych jest przestrzeń biurowa instytucji, w której został zatrudniony. Większość obowiązków dyrektor wypełnia za pośrednictwem wewnętrznego środowiska komputerowego, oraz kontaktując się bezpośrednio z podległym personelem i przedstawicielami instytucji zewnętrznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje przede wszystkim w branży bankowości.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku innych stanowisk, należących do kadry zarządzającej kształtują się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. W zależności od stażu i umiejętności pracownika mogą nawet przekroczyć kwotę 20000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor ds. Klientów Indywidualnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.