Lista stanowisk - Dyrektor ds. Oceny Ryzyka

Dyrektor ds. Oceny Ryzyka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor do spraw oceny ryzyka jest osobą zarządzającą i nadzorującą pracami zespołu do spraw oceny ryzyka. Głównym zadaniem zespołu, oraz przewodniczącego mu dyrektora jest prowadzenie działań, mających na celu ograniczenie do minimum ryzyka, związanego z finansową działalnością firmy lub instytucji. Dyrektor opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające zmaksymalizować wydajność procesu oceny ryzyka i kontroluje sposób ich wypełniania przez podległy zespół specjalistów. Jako najbardziej doświadczony spośród specjalistów, dyrektor spełnia funkcje opiniodawcze w przypadku strategicznych z punktu widzenia instytucji operacji, a także bierze czynny udział w planowaniu operacji, analizując związane z nimi ryzyko osobiście, jeśli sytuacja tego wymaga.


WYMAGANIA

Wiodącym wymogiem kwalifikacyjnym, jest w przypadku tego stanowiska konieczność posiadania wyższego wykształcenia ekonomicznego, oraz wieloletniego doświadczenia, zdobytego w branży, dziale związanym z oceną ryzyka (w tym na stanowisku kierowniczym). Charakter stanowiska wymusza posiadanie szczególnych zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, organizowania pracy własnej i podległego personelu, a także umiejętności numerycznych i analitycznych. Dyrektor musi być osobą dogłębnie zaznajomioną z obowiązującym prawem, którego działalność instytucji lub firmy dotyczy, a także z bieżącym otoczeniem rynkowym. Dyrektor ds. oceny ryzyka musi oczywiście posiadać umiejętność obsługi komputera i oprogramowania biurowego na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora ds. oceny ryzyka jest pracą w przeważającej części biurową, analizowanie i opiniowanie produktów pod kątem związanego z nimi ryzyka odbywa się przeważnie za pośrednictwem komputera. W pozostałym czasie pracy dyrektor kontaktuje się z personelem działu, oraz pozostałymi jednostkami organizacyjnymi, a także przedstawicielami zewnętrznych instytucji finansowych. Dyrektor może liczyć na służbowy telefon komórkowy, przenośny komputer i samochód.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko dyrektora do spraw oceny ryzyka funkcjonuje w branży ubezpieczeniowej i bankowości.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku sięgają kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Praca Dyrektor ds. Oceny Ryzyka
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.