Lista stanowisk - Dyrektor ds. Reasekuracji

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Global Head of Insurance

    Malta Trading Sp. z o.o. SK.   Malta, Sliema    praca stacjonarna
    menedżer / dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
    12 dni
    Responsibilities of the Role In-house Insurance Broker for the Kronospan global insurance needs which mainly consists of a global Property Damage and Business Interruption program, General Liability Insurance and Marine Open Cover; Internal insurance contact person for all Kronospan entities;...

Dyrektor ds. Reasekuracji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor do spraw reasekuracji jest osobą odpowiedzialną za koordynowanie procesu reasekuracji, czyli wzajemnego transferu ryzyka pomiędzy konkurencyjnymi zakładami ubezpieczeniowymi. Dyrektor opracowuje w tym celu wewnętrzne procedury i normy, mające możliwie usprawnić proces reasekuracji, a także kontroluje poprawne wypełnianie jego założeń. Osoba obsadzona na tym stanowisku nadzoruje właściwe rozliczanie i dokumentowanie operacji reasekuracyjnych, a także stara się, poprzez swoje działania, zapewnić możliwie najwyższą i najbardziej skuteczną ochronę dla tych operacji. Dyrektor, jako najbardziej doświadczony spośród specjalistów ds. reasekuracji i ich przełożony, podejmuje strategiczne decyzje w zakresie reasekuracji, a także pełni funkcję opiniodawczą w szczególnie istotnych z punktu widzenia instytucji przypadkach.


WYMAGANIA

Wśród licznych wymagań, stawianych przed kandydatami na stanowisko dyrektora ds. reasekuracji, najważniejszym i najczęściej spotykanym jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, a także wieloletniego doświadczenia w branży finansowej, lub ubezpieczeniowej, na stanowisku kierowniczym, związanym z procesami reasekuracyjnymi. Charakter stanowiska wymusza potrzebę posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, organizowania pracy własnej i podległego personelu, a także ponadprzeciętnych umiejętności analitycznych i numerycznych. Osoba zainteresowana pracą w charakterze dyrektora ds. reasekuracji musi być dogłębnie zaznajomiona z bieżącym otoczeniem rynkowym, oraz obowiązującymi przepisami prawnymi w tym zakresie. Ponadto, konieczna jest także znajomość obsługi komputera na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora ds. reasekuracji jest pracą w przeważającej części biurową, wykonywaną za pośrednictwem komputera, wraz z oprogramowaniem, służącym do wykonywania skomplikowanych analiz. Ponadto, dyrektor kontaktuje się z jednostkami wewnętrznymi i przedstawicielami zewnętrznych instytucji finansowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w branży ubezpieczeniowej.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku siostrzanych stanowisk, należących do kadry zarządzającej kształtują się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Praca Dyrektor ds. Reasekuracji
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.