Lista stanowisk - Dyrektor Szkoły

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Zastępca Dyrektora Nadzoru Dydaktycznego

    Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o.   Łódź    praca zdalna / hybrydowa
    kierownik/koordynator / dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Zakres obowiązków: Nadzór dydaktyczny nad Szkołami oraz wsparcie merytoryczne Szkół w zakresie działalności dydaktycznej. Ujednolicenie i standaryzacja działalności i procesów dydaktycznych w Szkołach, przygotowywanie rekomendacji wdrożeniowych, materiałów szkoleniowych i instrukcji....
  • Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o.
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Jeśli do nas dołączysz będziesz się zajmować: Nadzorem nad prawidłowym funkcjonowaniem placówki w sferze dydaktycznej, administracyjnej i sprzedażowej; Nadzorem pedagogicznym nad działalnością szkół; Organizacją procesu kształcenia i kontrolą jakości nauczania; Bieżącą kontrolą...

Dyrektor Szkoły

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor szkoły, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest najwyższym stanowiskiem w przestrzeni placówek oświatowych – szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, etc., szkół publicznych i niepublicznych. To od niego zależy w dużej mierze dydaktyczny poziom placówki i prowadzonej przez nią zajęć, zapewnienie warunków dla realizacji programu edukacyjnego i przyjaznej atmosfery. Dyrektor szkoły czuwa nad wypełnianiem celów ustalonych przez radę pedagogiczną (której przewodniczy), wewnętrzne i zewnętrzne organy decyzyjne. Osoba obsadzona na tym stanowisku zajmuje się przede wszystkim wypełnianiem szeregu formalności, niezbędnych dla wypełniania statutowych zadań, choć w większości przypadków dyrektorzy zajmują się także pracą dydaktyczną. Dyrektor nadzoruje i kontroluje działania wszystkich jednostek zatrudnionych w podległej placówce.


WYMAGANIA

Szereg wymogów formalnych, stawianych przed kandydatami na stanowisko dyrektora w szkole publicznej reguluje odpowiednia ustawa. Wśród wymogów wyróżnić jednak należy konieczność posiadania wyższego wykształcenia magisterskiego, kwalifikacji niezbędnych do pełnienia funkcji pedagoga w danej placówce, kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatowego (np. studia podyplomowe). Kandydat musi legitymować się przynajmniej pięcioletnim doświadczeniem w pracy nauczyciela, a za okres ten musiał pozyskać ocenę dobrą. Kandydaturę przekreślają kwestie związane z otrzymywaniem kar dyscyplinarnych, a także kwestia karalności danej osoby – za przestępstwa umyślne (w tym skarbowe). W przypadku osób chcących objąć stanowisko dyrektora w szkole niepublicznej powyższe wymagania tracą obligatoryjny charakter, są regulowane przez wewnętrzne jednostki decyzyjne.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora szkoły publicznej lub niepublicznej skupia się przede wszystkim wokół szeregu czynności administracyjnych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają oczywiście liczne placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne.


ZAROBKI

Średnie zarobki osób obsadzonych na tym stanowisku szacowane są na 4000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor Szkoły
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o.
    dyrektor / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Jeśli do nas dołączysz będziesz się zajmować: Sprawnym, efektywnym zarządzaniem szkołą (sfera dydaktyczna, administracyjna i sprzedażowa) zgodnie z przepisami prawa oświatowego, Organizacja procesu kształcenia w podległej placówce, Przygotowywaniem i nadzorem nad egzaminami...
  • Wicedyrektor Szkoły

    Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o.   Łódź    praca stacjonarna
    dyrektor / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Jeśli do nas dołączysz będziesz się zajmować: Prowadzeniem i nadzorem nad dokumentacją szkolną zgodnie z przepisami prawa oświatowego, Organizacją procesu kształcenia w podległej placówce, Przygotowywaniem i nadzorem nad egzaminami organizowanymi przy współpracy z OKE, Rekrutacją...

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.