NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Dystrybucji i Logistyki

zachodniopomorskie, Relokacja: Kraków

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw dystrybucji i logistyki, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się organizowaniem i koordynowaniem ogółu czynności, związanych z dystrybucją produktów przedsiębiorstwa. Osoba obsadzona na tym stanowisku utrzymuje kontakty ze strategicznymi klientami firmy, a także monitoruje otoczenie rynkowe w poszukiwaniu potencjalnych jej klientów i współpracowników. Specjalista ds. dystrybucji i logistyki opracowuje harmonogram dostaw produktów i nadzoruje jego poprawne realizowanie. Specjalista opracowuje nie tylko teoretyczne plany dystrybucji, lecz także przygotowuje codzienne trasy dla dostawców produktów przedsiębiorstwa i analizuje bieżące zapotrzebowanie poszczególnych punktów sprzedaży i obecny stan magazynowy przedsiębiorstwa.


WYMAGANIA

Do najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami aplikującymi na stanowisko specjalisty do spraw dystrybucji i logistyki należy zaliczyć przede wszystkim konieczność posiadania dyplomu ukończenia uczelni wyższej na kierunku związanym z transportem, dystrybucją i logistyką, a także co najmniej kilkuletniego doświadczenia, zdobytego na stanowisku związanym z organizacją dystrybucji produktów przedsiębiorstwa. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi odznaczać się zdolnościami analitycznymi i numerycznymi, a także cechami personalnymi, pozwalającymi na efektywną pracę w zespole i samoorganizację stanowiska pracy i jej celów. Wiedza z zakresu logistyki i dystrybucji jest także wymagana, podobnie jak znajomość obsługi komputera na poziomie przynajmniej podstawowym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty do spraw dystrybucji i logistyki jest przede wszystkim przestrzeń biurowa przedsiębiorstwa, większość obowiązków specjalisty wykonywana jest za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Specjalista w niektórych przypadkach może kontaktować się osobiście z dostawcami i punktami sprzedaży.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko specjalisty ds. dystrybucji i logistyki funkcjonuje przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkcyjnych.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku utrzymują się w większości przypadków na poziomie około 4000 złotych brutto miesięcznie i mogą nieznacznie wzrastać wraz ze stażem pracownika.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Dystrybucji i Logistyki

kujawsko-pomorskie, Relokacja: Kraków
podlaskie, Relokacja: Kraków
warmińsko-mazurskie, Relokacja: Kraków
lubelskie, Relokacja: Kraków
świętokrzyskie, Relokacja: Kraków
pomorskie, Relokacja: Kraków
lubuskie, Relokacja: Kraków
łódzkie, Relokacja: Kraków
warmińsko-mazurskie, Relokacja: Kraków
podlaskie, Relokacja: Kraków
kujawsko-pomorskie, Relokacja: Kraków
lubelskie, Relokacja: Kraków
lubuskie, Relokacja: Kraków
łódzkie, Relokacja: Kraków
Polecamy

2017-02-20

Finanse / Bankowość, Logistyka / Dystrybucja

mazowieckie, Pruszków

2017-02-06

Administracja biurowa, Logistyka / Dystrybucja

mazowieckie, Stefanowo

2017-02-17

Kadra zarządzająca, Logistyka / Dystrybucja

lubuskie, Słubice
Polecamy

2017-02-17

Logistyka / Dystrybucja, Transport / Spedycja

wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski
zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. Dystrybucji i Logistyki