Lista stanowisk - Specjalista ds. Kolportażu

Specjalista ds. Kolportażu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw kolportażu jest pracownikiem wydawnictwa, zaangażowanym w realizowanie całokształtu procesów, związanych z dystrybucją jego produktów za pośrednictwem dostępnych kanałów. Osoba obsadzona na tym stanowisku organizuje bieżącą współpracę ze współpracującymi z wydawnictwem firmami, zajmującymi się kolportażem. Specjalista opracowuje niezbędną do tego celu dokumentację, a także weryfikuje poprawność realizowanych zleceń w oparciu o wcześniejsze założenia. Specjalista ds. kolportażu jest jednym z pracowników zespołu powołanego do organizowania dystrybucji produktów wydawnictwa, jego bezpośrednim przełożonym jest kierownik do spraw kolportażu.


WYMAGANIA

Wśród wymagań spotykanych na rozmowach kwalifikacyjnych w przypadku stanowiska specjalisty ds. kolportażu najczęściej spotykanym jest wymóg posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej na kierunku takim jak marketing i zarządzanie, lub podobnym. Specjalista musi posiadać także kilkuletnie doświadczenie, zdobyte na stanowisku związanym z organizacją kanałów dystrybucji produktów wydawniczych, oraz cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole. Od specjalisty oczekuje się wiedzy z zakresu prawa autorskiego, prasowego i prawa własności intelektualnej, oraz znajomości bieżącego otoczenia rynkowego. Obsługa komputera na poziomie ponadpodstawowym jest także wymagana. Specjalista musi być osobą zaangażowaną w wypełnianiu powierzonych obowiązków, zorientowaną na osiągnięcie jak najwyższych wyników finansowych przez wydawnictwo.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty do spraw kolportażu jest przede wszystkim przestrzeń biurowa wydawnictwa, specjalista wykonuje większość obowiązków, przypisanych do obejmowanego przez niego stanowiska, za pośrednictwem komputera.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko specjalisty do spraw kolportażu funkcjonuje oczywiście w branży wydawniczej.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3000 złotych brutto miesięcznie i mogą wzrastać w zależności od wielkości wydawnictwa i ilości wydawanych przez nie tytułów, a także stażu i umiejętności pracownika.

Praca Specjalista ds. Kolportażu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Mama w pracy – jakie ma uprawnienia?

Mama w pracy – jakie ma uprawnienia?

– Nawet gdy oboje rodzice pracują na cały etat i mają dzieci między 1-9 rokiem życia, to w aż 68 proc. przypadków opieka spada na kobietę. Ta prawidłowość utrzymuje się również, gdy kobieta zarabia więcej, czyli jest głównym żywicielem rodziny – zauważa Sylwia Ziemacka z Fundacji Share The Care. Co musi się zmienić w praktykach firm i czym jest tzw. kara za macierzyństwo na rynku pracy?

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Przed nami Boże Ciało i możliwość skorzystania z kolejnego wiosennego długiego weekendu. Wiele osób już planuje urlop, ale niestety nie wszyscy będą mogli wypoczywać. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?