Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Marketing / Reklama / PR
Specjalista ds. Organizacji Eventów

Lista stanowisk - Specjalista ds. Organizacji Eventów

Polecane oferty - Marketing / Reklama / PR

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. organizacji eventów jest odpowiedzialny za działania w zakresie przygotowywania i organizacji imprez oraz innych wydarzeń branżowych, np. targów, wystaw, wyjazdów integracyjnych czy konferencji. Koordynuje współpracę z partnerami zewnętrznymi i podwykonawcami, np. agencjami hostess czy firmami cateringowymi.

Stale monitoruje rynek eventów i działania konkurencji oraz przedstawia propozycje imprez dopasowanych do prowadzonych aktualnie akcji marketingowych. Z prowadzonych działań tworzy cykliczne raporty i prezentacje, w których opisuje efekty realizowanych projektów.

Może być to samodzielne stanowisko lub w przypadku większych firm mieścić się w strukturze działu marketingu czy promocji.

WYMAGANIA

Specjalista ds. organizacji eventów powinien posiadać wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu marketingu, PR czy zarządzania, choć nie jest to regułą. Specjalistyczną wiedzę można zdobywać też na kierunkowych studiach podyplomowych i szkoleniach. Duże znaczenie ma posiadanie doświadczenia i wiedzy branżowej oraz znajomość języków obcych.

Powinien się także odznaczać łatwością nawiązywania kontaktów i budowania relacji międzyludzkich, otwartością, komunikatywnością, miłą aparycją oraz umiejętnością postępowania w sytuacjach stresowych i pod presją czasu. Ważne są także pomysłowość, inicjatywa w działaniu, dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętności negocjacyjne.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest nie tylko biuro firmy, gdyż wiele zadań wykonywanych jest „w terenie”. Należy się spodziewać konieczności wyjazdów służbowych oraz pracy w nienormowanych godzinach, np. w weekendy, święta czy w godzinach wieczornych. Podczas wykonywania służbowych obowiązków ma kontakt z wieloma ludźmi. W trakcie kariery powinien cały czas podnosić swoje kwalifikacje, by zwiększyć szansę na rozwój zawodowy i awans w strukturze agencji czy firmy.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. organizacji eventów może szukać zatrudnienia w agencjach branżowych specjalizujących się w organizowaniu imprez i innych wydarzeń dla klientów, jak również w działach marketingu dużych firm oraz instytucjach i urzędach publicznych. Może próbować także swoich sił jako przedsiębiorca i założyć własną agencję oferującą tego typu usługi.

ZAROBKI

Zarobki w branży kształtują się w przedziale 3–6 tys. zł brutto, w zależności od stanowiska i poziomu doświadczenia zawodowego. Na posadzie kierowniczej mogą zaś nawet przekroczyć 10 tys. zł.

Praca Specjalista ds. Organizacji Eventów
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Marketing / Reklama / PR

  • Specjalista ds. Marketingu

    RESPOL Export - Import Sp. z o.o.   Warszawa, Targówek    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Zakres obowiązków: Współtworzenie i realizacja budżetu marketingowego; Organizowanie wyjazdów, eventów, szkoleń; Planowanie, wdrażanie oraz rozliczanie akcji promocyjnych; Opracowanie, nadzór nad produkcją, dystrybucja materiałów wizerunkowych oraz promocyjnych w szczególności...
  • Administrator do studia urody

    GRACE PRO SP. Z O.O.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Czym będzie się zajmować osoba zatrudniona na tym stanowisku? Optymalizacja grafiku warsztatów szkoleniowych; Stworzenie komfortowych warunków funkcjonowania studia zarówno dla stałych pracowników biura, jak i klientów. Prowadzenie tabeli kosztów dla każdego komercyjnego warsztatu...
  • Specjalista ds. kluczowych klientów edukacyjnych i B2B

    Odeon Dybiec Adamiak Sp. J.   Sochaczew, ul. Żeromskiego 8    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    11 dni
    Dlaczego My (Kino Odeon, e-kinoodeon, Cisza, kamera, akcja ! - młodzieżowy kod filmowy) Z ogromną przyjemnością przedstawiamy kino Odeon, wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Sochaczewa. Odeon to nie tylko kino to również projekt, który ma odpowiadać na wszelkie potrzeby i oczekiwania...

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy ciągle mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywna postawa może być destrukcyjna? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.