Lista stanowisk - Lekarz medycyny estetycznej

Polecane oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Specjalista / Specjalistka Depilacji

    ALVALINE   Rzeszów    praca stacjonarna
    specjalista mid / junior / senior  część etatu  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Wykonywanie profesjonalnych zabiegów estetycznych zgodnie z wymaganiami klienta. Dbanie o czystość i higienę sprzętu oraz pomieszczeń. Doradzanie klientom w wyborze odpowiedniego zabiegu i produktów kosmetycznych. Zapewnienie wysokiej jakości obsługi klienta.

Lekarz medycyny estetycznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Lekarz medycyny estetycznej to specjalista pracujący w klinikach medycyny estetycznej, klinikach dermatologicznych lub innych placówkach opieki zdrowotnej. Jego celem jest poprawa wyglądu ludzkiego ciała zgodnie ze wskazaniami medycznymi, a także z uwzględnieniem preferencji pacjenta. W pracy może wykorzystywać metody nieinwazyjne, jak i inwazyjne, w zależności od posiadanych kwalifikacji i umiejętności. Stanowisko lekarza medycyny estetycznej obejmują lekarze o różnych specjalizacjach – przede wszystkim chirurdzy plastyczni oraz dermatolodzy. 

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – JAK ZOSTAĆ? JAKIE STUDIA?

Kandydaci do pracy w dziedzinie medycyny estetycznej, podobnie jak wszyscy inni lekarze, muszą ukończyć studia medyczne, zdać Lekarski Egzamin Końcowy, odbyć staż w zakładzie opieki zdrowotnej. Przyszli specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej często wybierają wspomniane wyżej specjalizacje:

  • dermatologia i wenerologia – specjalizacja jednomodułowa, trwająca 5 lat, 

  • chirurgia plastyczna – specjalizacja trwająca 2 lata, przeznaczona dla lekarzy mających specjalizację w chirurgii ogólnej lub chirurgii dziecięcej. 

Pracodawcy szukają osób komunikatywnych, potrafiących nawiązać kontakt z pacjentem, cechujących się dużym wyczuciem. Należy pamiętać, że osoby korzystające z dobrodziejstw medycyny estetycznej to często ludzie po wypadkach, z różnego rodzaju deformacjami i defektami ciała i twarzy. W pracy tej szczególnie istotne są więc wyczucie i empatia. 

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE?

Zakres obowiązków lekarza medycyny estetycznej obejmuje wszystkie czynności związane z pracą lekarza – wywiad z pacjentem, prowadzenie konsultacji, przeprowadzanie badania, stawianie diagnozy, przeprowadzanie zabiegów – w tym wypadku najczęściej dermatologicznych, a także operacji chirurgicznych, zależnie od zakresu obowiązków lekarza. Specjaliści prowadzą dokumentację medyczną pacjentów, współpracują z innymi pracownikami placówki (np. endokrynologami, fizjoterapeutami, kosmetologami, psychoterapeutami) w celu świadczenia kompeksowej opieki nad pacjentem.  

ILE ZARABIA LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ?

Zarobki tego specjalisty uzależnione są od jego umiejętności, miejsca zatrudnienia, renomy, jaką się cieszy. A zatem na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba wykonująca zabiegi medycyny estetycznej? Przykładowo, zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń mediana miesięcznej pensji brutto chirurga plastycznego wynosi 5670 zł.

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – KARIERA ZAWODOWA

Pracodawcy preferują osoby z doświadczeniem. Lekarze są prawnie zobligowani do nieustannego uzupełniania swojej wiedzy na specjalistycznych kursach. Warto przy tym pamiętać, że dziedzina medycyny estetycznej dynamicznie się rozwija – od praktykujących ją lekarzy wymaga się znajomości najnowszych rozwiązań technologicznych.

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – PERSPEKTYWY PRACY

Jest to samodzielne stanowisko, funkcjonujące w klinikach medycyny estetycznej i różnego rodzaju placówkach opieki zdrowotnej. Wielu dermatologów oraz lekarzy chirurgii plastycznej decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Praca Lekarz medycyny estetycznej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.