Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Motoryzacja
Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym

Lista stanowisk - Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym

Polecane oferty - Motoryzacja

  • Specjalista do opisywania samochodów ciężarowych

    BAS Holding   Holandia   
    specjalista (mid) / pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Udokumentowane doświadczenie w branży motoryzacyjnej; Umiejętności techniczne; Posiadasz prawo jazdy kategorii B (wymagane), C (mile widziane); Potrafisz pracować z komputerem; Komunikatywność ; wymagana jest znajomość języka Angielskiego i Niemieckiego; Jesteś sumienny i dobrze...
  • Specjalista ds. Gwarancji i Wsparcia Technicznego - importer pojazdów ciężarowych

    Grupa Inter Cars   Cząstków Polski    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Zakres obowiązków na stanowisku: rozliczanie wniosków gwarancyjnych; kontrola standardów serwisowych; wsparcie w procesach serwisowych Importera;

Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik techniczny w salonie samochodowym, to osoba odpowiedzialna za przygotowanie oferowanych przez dealera samochodów do wystawienia ich w salonie, a także do przekazania ich potencjalnym nabywcom. Pod tym ogólnym pojęciem kryje się szereg prac, takich jak mycie i sprzątanie wnętrza pojazdów, a także szereg czynności związanych z eksploatacją – wymiana płynów i ogumienia, ładowanie akumulatora, napełnianie zbiornika paliwa, czy sprawdzanie ciśnienia w oponach. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za przetransportowanie samochodów, znajdujących się w magazynie do salonu celem ich wyeksponowania lub realizacji konkretnego zamówienia klienta. Pracownik techniczny prowadzi rejestr samochodów znajdujących się zarówno w salonie jak i w magazynie, a także prowadzeniem dokumentacji samochodów sprzedanych.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami, zainteresowanymi pracą w charakterze technicznego pracownika salony samochodowego, najważniejszą pozostaje kwestia posiadanego wykształcenia – preferowane są osoby, legitymujące się średnim wykształceniem technicznym. Doświadczenie w branży motoryzacyjnej, na stanowisku związanym z obsługą techniczną pojazdów, jest wysoce wskazane. Od osób zatrudnionych na tym stanowisku wymaga się także znajomości pojazdów, oferowanych przez danego dealera, ich obsługi i naprawy, zwłaszcza w przeprowadzaniu rutynowych czynności eksploatacyjnych. Konieczne na tym stanowisku będzie także posiadanie szczególnych cech personalnych, pozwalających na efektywną pracę w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy osoby zaangażowanej w obsługę techniczną pojazdów jest przede wszystkim przestrzeń salonu samochodowego, w którym zostały one zatrudnione. Ponadto, pracownika obsadzony na tym stanowisku przebywa na terenie magazynów dealera i kontroluje transport pojazdów pomiędzy tymi obiektami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w praktycznie każdym salonie samochodowym.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku kształtują się na poziomie 1500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Motoryzacja

  • Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

    AAA AUTO   Piaseczno, ul. Okulickiego 3    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    7 dni
    Twój zakres obowiązków Bezpośrednia i stacjonarna obsługa Klientów wg standardów firmy; Analiza potrzeb klientów, negocjacja cen; Wprowadzanie danych klientów do wewnętrznego systemu; Jazdy testowe; Dbałość o właściwą ekspozycję samochodów;
  • Sprzedawca Samochodów

    Praca.pl Sp. z o.o.   Lublin    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    14 dni
    Twój zakres obowiązków: Obsługa Klientów zgodnie ze standardami firmy; Prowadzenie negocjacji, wprowadzanie danych do systemu; Jazdy testowe; Dbałość o właściwą ekspozycję samochodów;

Najnowsze artykuły

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.