Lista stanowisk - Fundraiser

Polecane oferty - Organizacje pozarządowe / Wolontariat

  • Specjalista ds. firm przyjaznych seniorom

    Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego sp. z. o.o   Kraków, Nowa Huta    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Kontakt telefoniczny oraz pozyskiwanie firm jako partnerów programu Ogólnopolska Karta Seniora Dbanie o relacje z partnerami biznesowymi Budowanie tożsamości i wizerunku firmy Planowanie i wdrażania strategii marketingowej i oraz PR marki Tworzenie materiałów prasowych oraz reklamowych...
  • Greenpeace Polska
    specjalista junior / mid
    6 dni
    Twój zakres obowiązków pozyskiwanie osób darczyńskich na ulicach polskich miast, czyli przekonywanie osób do zgody na regularne wsparcie finansowe Fundacji Greenpeace Polska przeprowadzanie rozmów na temat naszych kampanii; aktywna praca na rzecz budowania zielonego ruchu opartego na ludziach;

Fundraiser

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Fundraiser to stanowisko nowe na rynku pracy w Polsce i, co ciekawe, związane głównie z działalnością charytatywną. Osoba obsadzona na tym stanowisku, zwanym czasem profesjonalnym pośrednikiem dobra, pozyskuje środki na finansowanie działalności charytatywnej danej organizacji wyszukując sponsorów prywatnych i biznesowych. Wśród najpopularniejszych w Polsce kampanii fundraisingowych znalazły się akcja Pajacyk, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy GreenPeace. Jak więc widać fundraising także w Polsce prosperuje wyśmienicie. Fundraiser na bieżąco analizuje podległy sobie obszar w poszukiwaniu potencjalnych sponsorów dla określonej inicjatywy. W poszukiwaniach tych kieruje się charakterem działalności firm i przedsiębiorstw, realizowaną przez nich strategią marketingową, grupą docelową do której kierowane są oferowane przez nie produkty i usługi, etc. Wszystkie te czynniki będą miały dla fundraisera niezwykle istotny wpływ na dobór oferty, jaką przedstawi konkretnemu przedsiębiorcy. Dla przykładu oferta sponsoringu kampanii GreanPeace, zaproponowana McDonaldowi byłaby co najmniej niedorzeczna, podczas, gdy ten sam McDonald, jako nastawiony na młodych konsumentów być może podejmie się sponsoringu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


WYMAGANIA

Choć podobnie jak w przypadku innych zawodów kwestia wykształcenia jest tutaj bardzo istotna, nie istnieje jednolity kierunek studiów, kształcących specjalistów ds. fundraisingu. W praktyce preferowani są kandydaci, legitymujący się różnymi kierunkami ekonomicznymi i humanistycznymi, lecz posiadający doświadczenie i odpowiednie cechy personalne, pozwalające na odnoszenie zawodowych sukcesów. Liczy się przede wszystkim zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków, fundraiser powinien faktycznie wierzyć w misję i powodzenie kampanii by zapewnić jej maksimum efektywności.


WARUNKI PRACY

Praca fundraisera odbywa się w wielu miejscach i na wielu płaszczyznach, nosząc znamiona wielu innych zawodów. Przede wszystkim czas pracy nie jest tu normowany, a zakres obowiązków ustalany samodzielnie, w czasie rzeczywistym. Głównym celem jest pozyskanie sponsora, a drogi do jego osiągnięcia mogą się znacząco różnić w określonych przypadkach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia dla fundraiserów wciąż występują przede wszystkim w obrębie różnorodnych organizacji pozarządowych, jednak rynek staje się w tym zakresie coraz bardziej chłonny.


ZAROBKI

Fundraiser nie otrzymuje wynagrodzenia w oparciu o system prowizyjny, jak mogłoby się wydawać. Rzekomo taka praktyka ma wyeliminować nieuczciwość w zawodzie. Stała pensja fundraisera nie daje się uśrednić, jest ściśle uzależniona od miejsca jego zatrudnienia.

Praca Fundraiser
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Organizacje pozarządowe / Wolontariat

  • STOWARZYSZENIE POLSKI KOMITET NARODOWY UNICEF
    specjalista (mid)  umowa zlecenie   40,00 - 46,00 zł brutto/godz.
    7 dni
    Twój zakres obowiązków: Pozyskiwanie darczyńców do programu darowizn regularnych UNICEF Polska na ulicach Twojego miasta, w wybranych sklepach, centrach handlowych i usługowych lub domach; Udzielanie informacji dotyczących kampanii UNICEF; Budowanie relacji z darczyńcami UNICEF; Możliwość...

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!