Lista stanowisk - Kierownik ds. Ochrony Środowiska

Polecane oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

Kierownik ds. Ochrony Środowiska

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw ochrony środowiska zajmuje się koordynowaniem działań podległego sobie zespołu, który stoi na straży przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w danej firmie lub instytucji. Zespół ten zapobiega łamaniu tych przepisów i dba o wprowadzanie procedur mających na celu ograniczenie emitowanych zanieczyszczeń (jeśli charakterystyka prowadzonej przez firmę działalności wiąże się z ich emisją). Kierownik zleca pracownikom podporządkowanego sobie sektora opracowywanie wewnętrznych norm i reguł mających zmaksymalizować efektywność działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, jednocześnie monitorując wszelkie zmiany w aktualnym prawie (także w dyrektywach unijnych), i pilnując, by stanowiska każdego szczebla były z nimi zaznajomione. Kierownik do spraw ochrony środowiska sporządza raporty dotyczące emisji zanieczyszczeń, zajmuje się wraz z zespołem formalną stroną ochrony środowiska a także przedłuża ważność niezbędnych do kontynuowania działalności pozwoleń (jeśli takie są wymagane). Pokrewne dziedziny, które zawierają się w tematyce gospodarki środowiskowej to transport, utylizacja i magazynowanie odpadów (w tym gospodarka wodno-ściekowa), oraz ewentualna emisja zanieczyszczeń do atmosfery.


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed kandydatem na stanowisko kierownika do spraw ochrony środowiska to zazwyczaj wyższe wykształcenie, preferowane kierunki, jakie osoba ta powinna ukończyć to ochrona środowiska lub inżynieria środowiskowa. Oczywiście, jako że jest to stanowisko kierownicze, wymagane jest także doświadczenie w branży, a więc przeważnie dotychczasowa praca w charakterze członka zespołu, którym docelowo miałby zarządzać. Biegła znajomość aktualnego prawa dotyczącego ochrony środowiska jest bezwzględnie wymagana, umiejętność posługiwania się co najmniej jednym językiem obcym będzie dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY

To stanowisko cechuje się głównie pracą biurową, przez większość czasu kierownik sporządza raporty i weryfikuje dokumentację, a także bada obecne statystyki z dopuszczalnymi normami, ewentualnie opracowując procedury, mające na celu obniżyć wskaźniki emitowanych przez firmę zanieczyszczeń.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko to funkcjonuje w dużych firmach i korporacjach obracających się w wielu branżach. Głównie jednak dotyczy to działalności, które nieodzownie wiążą się z emisją zanieczyszczeń a więc przede wszystkim działalności przemysłowych.


ZAROBKI

Miesięczne zarobki wahają się w granicach od 5 do 9 tysięcy złotych.

Praca Kierownik ds. Ochrony Środowiska
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.