Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Transport / Spedycja
Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego

Lista stanowisk - Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego

Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego to osoba, która odpowiada za wyposażenie placu budowy w sprzęt budowlany. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: wyposażenie placu budowy w niezbędny sprzęt i urządzenia, serwisowanie i naprawa urządzeń, odpowiedzialność za właściwy stan techniczny maszyn, udział w planowaniu: prewencji, zakupów części zamiennych oraz działań serwisowych oraz rozpoznanie potrzeb sprzętowych firmy.


WYMAGANIA

Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego powinien mieć wykształcenie techniczne (np. specjalność elektromechanik/elektronik) oraz znać dobrze język angielski, obsługę komputera i mieć prawo jazdy kategorii B. Mile widziana jest też znajomość oprogramowania, np. FANU i rysunku technicznego, a także znajomość branży budowlanej, znajomość zagadnień dystrybucji i logistyki, świadomość kosztowa. Poza tym pracownik ten powinien też cechować się, m.in.: precyzją i ścisłością myślenia, umiejętnościami organizacyjnymi, komunikatywnością, skrupulatnością, sumiennością oraz odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi i za urządzenia, umiejętnościami pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz plac budowy, czyli osoba ta pracuje wszędzie tam, gdzie prowadzi się roboty budowlane. Czas pracy ośmiogodzinny lub zmianowy. Zawód ten wymaga ciągłego śledzenia zmian na rynku maszyn budowlanych. Istnieje możliwość rozwoju zawodowego (np. szkolenia, kursy) oraz awansu. Pracownik będąc na placu budowy powinien nosić kask, aby chronić głowę


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego może pracować wszędzie tam, gdzie prowadzone są roboty budowlane, czyli we wszystkich firmach budowlanych - państwowe, prywatne, a także istnieje możliwość pracy w geodezji, w górnictwie powierzchniowym, w budownictwie drogowym, itp.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji zazwyczaj uwarunkowana jest od położenia geograficznego zakładu pracy oraz majętności firmy. Przeciętne zarobki kształtują się na poziomie średniej krajowej i wyżej.

Praca Inżynier ds. Sprzętu Budowlanego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.