Lista stanowisk - Agent OFE

Agent OFE

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Agent OFE - do jego głównych obowiązków należy pozyskiwanie i obsługa klientów, sprzedaż produktów finansowych, zawieranie umów ubezpieczeniowych oraz realizacja planów sprzedaży.


WYMAGANIA

Agent OFE powinien charakteryzować się: umiejętnością nawiązywania kontaktów, samodzielnością, wykształceniem średnim, wysoką motywacją do pracy i nastawieniem na klienta. Agentem może zostać każda osoba, która przejdzie szkolenie, zda egzamin i otrzyma stosowne zezwolenie, czyli licencję. Wymagane szkolenia przeprowadzają firmy ubezpieczeniowe, zaś licencja wydawana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego


WARUNKI PRACY

Przeważająca większość agentów pracuje w oparciu o umowę agencyjną z zakładem ubezpieczeń. Towarzystwa raczej nie zatrudniają na etacie. Agenci działają na własny rachunek - prowadzą działalność gospodarczą  sami opłacają sobie ZUS i odprowadzają inne koszty. Agenci nie mają zatem gwarancji stałych dochodów, a jedynie prowizję ze sprzedaży. Agenci pracują w kilkuosobowych grupach, tzw. Unitach, prowadzonych przez Unit Menagera. W oddziałach jest kilka takich unitów. Co tydzień odbywa się odprawa oddziałowa, czyli spotkanie wszystkich pracowników firmy z dyrektorem. Raz w tygodniu odbywają się spotykania we własnym gronie ze swoim Unit Menagerem w celu zrelacjowania wydarzeń z ostatnich dni. W szerszym gronie agenci spotykają się podczas zjazdów, kiedy to np. omawiane są wyniki za ostatni kwartał, półrocze bądź rok.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienia może szukać w agencjach ubezpieczeniowych.


ZAROBKI

Zarobki w branży ubezpieczeniowej są bardzo zróżnicowane. Można zarobić 5, 10 i 15 tysięcy złotych. Górne widełki praktycznie nie istnieją. Najbardziej aktywni agenci mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, np. wycieczki zagraniczne, telefony komórkowe, sprzęt sportowy.

Praca Agent OFE
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Przed nami Boże Ciało i możliwość skorzystania z kolejnego wiosennego długiego weekendu. Wiele osób już planuje urlop, ale niestety nie wszyscy będą mogli wypoczywać. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.