Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista do spraw legislacji w Departamencie Prawnym

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3002 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 177687
  • Data ukazania się ogłoszenia: 11 lutego 2016 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • specjalista do spraw legislacji
  • w Departamencie Prawnym

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 4

Adres urzędu

    ul. Chałubińskiego 4/6
    00-928 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul. Chałubińskiego 4/6

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • udział w opracowywaniu i uzgadnianiu projektów aktów normatywnych inicjowanych przez Ministra,
  • przygotowywanie opinii do projektów aktów normatywnych inicjowanych przez Ministra, w tym pod względem zgodności z prawiem UE,
  • udział w uzgadnianiu projektów aktów normatywnych, opracowywanych przez inne resorty,
  • koordynacja działań dotyczących systemu notyfikacji aktów prawnych zawierających przepisy techniczne,
  • kierowanie aktów prawnych do podpisu Ministra oraz do redakcji Dziennika Ustaw, Dziennika Urzędowego RP „Monitor Polski” i Dziennika Urzędowego Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w celu ich ogłoszenia,
  • opiniowanie aktów prawnych, zawierających przepisy techniczne,
  • prowadzenie baz danych, dotyczących przebiegu prac legislacyjnych nad projektami aktów normatywnych opracowywanych w Ministerstwie, na podstawie informacji przekazanych przez właściwe departamenty, w celu zapewnienia prawidłowości i terminowości prac legislacyjnych,
  • wskazywanie komórkom organizacyjnym MGMiŻŚ potrzeby zmian w regulacjach prawnych.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – reprezentowanie urzędu na zewnątrz
    – krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
    – wejście do budynku „A” i „B” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
    – szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach „A”, „B” i „C” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
    – winda w budynku „A” i „B” dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Inne
    – praca przy komputerze

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe prawnicze i ukończona aplikacja legislacyjna
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy związanej z opracowywaniem aktów prawnych (w przypadku braku ukończonej aplikacji legislacyjnej)
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość Konstytucji RP, ustawy o Radzie Ministrów, ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu cywilnego, kodeksu postępowania cywilnego, przepisów o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, ustawy o służbie cywilnej, prawa zamówień publicznych, ustawy o finansach publicznych, uchwały Rady M
    • znajomość zasad techniki prawodawczej,
    • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej,
    • umiejętność obsługi komputera, pakietów programów biurowych, prawniczych (np. LEX) i do zarządzania treścią w Internecie,
    • podejmowanie decyzji i odpowiedzialność,
    • rzetelność,
    • organizacja pracy własnej i orientacja na osiąganie celów,
    • umiejętność współpracy,
    • umiejętności analityczne,
    • komunikatywność, w tym umiejętność argumentowania.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów