Starszy specjalista

Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
dziś wygasa12 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 136695

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- budynek wyposażony w windy, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, do wykorzystania schodołaz

- praca biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie

Czynniki szczególnie utrudniających wykonywanie zadań:

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Zakres zadań

  • Koordynuje przygotowanie kosztorysów wydania poszczególnych tytułów podręczników i książek pomocniczych, ustala wysokości nakładu wydania poszczególnych tytułów na podstawie zapotrzebowania szkół prowadzących nauczanie języka mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, w tym przygotowuje listy podręczników i książek pomocniczych zaplanowanych do wydania w danym roku budżetowym.
  • Przygotowuje wnioski o wszczęcie postępowań o zamówienie publiczne oraz wnioski zakupowe na opracowanie i wydanie podręczników i książek pomocniczych dla mniejszości narodowych etnicznych i społeczności posługującej się językiem regionalnym na podstawie samodzielnie dokonanej oceny i weryfikacji propozycji wydawniczych przedstawianych przez wydawców podręczników przeznaczonych dla mniejszości.
  • Prowadzi postępowania w sprawie dofinansowania podręczników i książek pomocniczych do kształcenia uczniów w zakresie niezbędnym do podtrzymania poczucia tożsamości narodowej, etnicznej i językowej państwa z budżetu państwa, części 30.
  • Realizuje zadanie związane z dopuszczaniem do użytku szkolnego podręczników do kształcenia ogólnego i dla mniejszości narodowych, etnicznych i językowych.
  • Współpracuje z wydawnictwami, kuratoriami oświaty, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i uczelniami w zakresie wyposażenia uczniów należących do mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w podręczniki i książki pomocnicze, w tym przygotowuje plany realizacji wniosków wydawniczych dla tej grupy uczniów w oparciu o zapotrzebowania z kuratoriów oświaty na podręczniki i książki pomocnicze.
  • Współpracuje w zakresie przygotowywania rozwiązań prawnych dotyczących procesu dopuszczania do użytku szkolnego podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego celem doskonalenia tego systemu.
  • Udziela odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie, skargi, wnioski i pisma dotyczące spraw wynikających z przydzielonych zadań, w tym przygotowuje roczne informacje na temat doposażania uczniów należących do mniejszości narodowych, etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym w Polsce w podręczniki i książki pomocnicze.
  • Współpracuje przy przeprowadzaniu kontroli zewnętrznych podmiotów realizujących zadania publiczne w zakresie zadań związanych z zapewnieniem uczniom podręczników i książek pomocniczych, należącym do mniejszości narodowych, etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Umiejętność pracy z przepisami w szczególności z zakresu:
  • znajomość ustawy o systemie oświaty, ustawy Prawo oświatowe, ustawy o finansach publicznych, ustawy Prawo zamówień publicznych, Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B1)
  • samodzielność i inicjatywa
  • współpraca
  • rzetelność
  • radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • umiejętność negocjacji
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zamówień publicznych lub finansów publicznych
  • znajomość zagadnień dotyczących mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym
  • znajomość procesu legislacyjnego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B2)

Dokumenty i oświadczenia niezbędne

  • CV
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • kopie dokumentów lub oświadczenie potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B1)
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe

kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatówKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształceniaKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracykopie dokumentów potwierdzających przeszkolenie z zamówień publicznych lub finansów publicznychkopie dokumentów lub oświadczenie potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B2)

Termin i miejsce składania dokumentów

Dokumenty należy złożyć do: 2024-05-03 Decyduje data:wpływu oferty do urzędu Miejsce składania dokumentów:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Biuro Dyrektora Generalnego
Al. Szucha 25
00-918 Warszawa
(KONIECZNIE z dopiskiem na kopercie oraz w liście motywacyjnym "ogłoszenie - starszy specjalista DKOTC/WP/STS/3)
Polecamy aplikowanie przez ePUAP (elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej)
lub na adres: nabory_edukacja@men.gov.pl

Dane osobowe - klauzula informacyjna:

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Administrator danych i kontakt do niego:

Minister Edukacji Narodowej ul. Al. J.Ch. Szucha 25 00-918 Warszawa

Kontakt do inspektora ochrony danych:

Z inspektorem możesz się skontaktować przesyłając informacje na adres mailowy: inspektor@men.gov.pl

Cel przetwarzania danych:

Przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy w służbie cywilnej oraz archiwizacja dokumentów po przeprowadzeniu naboru.

Informacje o odbiorcach danych:

Podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa oraz zapewniające obsługę informatyczną administratora.

Okres przechowywania danych:

Czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy (w tym na stanowisko pracy w służbie cywilnej – z uwzględnieniem 3 miesięcy, w których dyrektor generalny urzędu ma możliwość wyboru kolejnego wyłonionego kandydata, w przypadku, gdy ponownie zaistnieje konieczność obsadzenia tego samego stanowiska), a następnie przez czas wynikający z przepisów o archiwizacji.

Uprawnienia:

Masz prawo do:

1) dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) do usunięcia danych osobowych;

– w zakresie określonym przepisami prawa.

Żądanie realizacji tych praw należy przesłać w formie pisemnej na adres kontaktowy administratora danych, podany powyżej;

5) w zakresie danych osobowych przetwarzanych na podstawie zgody, przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem;

6) wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Podstawa prawna przetwarzania danych:

1) art. 6 ust. 1 lit. b RODO,

2) art. 22[1] Kodeksu pracy, art. 26 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej,

art. 1 ust. 2 pkt 2 i art. 3 b ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych, ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach w zw. z art. 6 ust. 1 lit. c RODO;

3) art. 6 ust. 1 lit. a RODO oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO;

Informacje o wymogu podania danych:

Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 22[1] Kodeksu pracy oraz ustawy o służbie cywilnej jest

niezbędne, aby uczestniczyć w procesie naboru na stanowisko pracy w służbie cywilnej oraz do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

Podanie danych osobowych, w zakresie szerszym, niż jest to wymagane przepisami prawa, zostanie potraktowane jako wyrażenie zgody na ich przetwarzanie.

Podanie danych osobowych obejmujących szczególne kategorie danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, będzie wiązało się z koniecznością wyrażenia wyraźnej zgody na ich przetwarzanie, w formie oświadczenia.

Inne informacje:

Podane dane osobowe nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie będą też stosowane profilowanie.