Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Radca ministra Samodzielne stanowisko ds. kontaktów z jednostkami samorządu terytorialnego w Biurze Ministra

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3520 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 162829
  • Data ukazania się ogłoszenia: 04 września 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • radca ministra
  • Samodzielne stanowisko ds. kontaktów z jednostkami samorządu terytorialnego w Biurze Ministra

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
    ul. Wspólna 30
    00-930 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • koordynowanie spraw związanych ze współpracą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z jednostkami samorządu terytorialnego,
  • koordynowanie spraw związanych z utrzymaniem kontaktów z jednostkami organizacyjnie podległymi i nadzorowanymi przez Ministra w zakresie działań informacyjnych realizowanych przez Ministerstwo,
  • opracowywanie materiałów informacyjnych oraz przygotowywanie prezentacji multimedialnych dotyczących PROW 2007-2013 i PROW 2014-2020,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych, w tym z zakresu PROW 2007-2013 i PROW 2014-2020,
  • koordynowanie i uczestnictwo w spotkaniach i konferencjach Ministra z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacjami rolniczymi, związkami branżowymi oraz organizacjami pozarządowymi sektora rolnego.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - praca administracyjno-biurowa,
    - stres związany z obsługą interesantów zewnętrznych,
    - gotowość do krajowych wyjazdów służbowych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • - użytkowanie sprzętu biurowego,
    - praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
    - budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie
    na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
    - budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • 3-letni staż pracy w administracji publicznej,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
    • komunikatywność,
    • znajomość organizacji i funkcjonowania administracji publicznej,
    • bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z funduszami unijnymi (PROW 2007-2013 i nowa perspektywa 2014-2020),
    • znajomość zagadnień związanych z problematyką rolnictwa.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe o kierunku: ekonomia lub rolnictwo,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • znajomość organizacji i zasad funkcjonowania Ministerstwa,
  • znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego, samorządu rolniczego, związków zawodowych rolników indywidualnych oraz społeczno – zawodowych organizacji rolników.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów