Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Starszy specjalista w Wydzialeł Nadzoru i Obsługi Finansowej Departamentu Ewidencji Państwowych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3169 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 172579
  • Data ukazania się ogłoszenia: 27 sierpnia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • do spraw : koordynacji budżetu i pozyskiwania, realizacji oraz rozliczania projektów ze
  • w Wydzialeł Nadzoru i Obsługi Finansowej Departamentu Ewidencji Państwowych

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
    ul. S. Batorego 5,
    02-591 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
    Departament Ewidencji Państwowych
    ul. Pawińskiego 17/21,
    02-106 Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Koordynuje i monitoruje realizację budżetu komórki oraz projektów współfinansowanych ze środków UE; odpowiada za aktualizację planu finansowego Departamentu w tym przygotowywanie wniosków o zmiany finansowe w planie, przygotowywanie analiz i sprawozdań z realizacji budżetu.
  • Koordynuje przygotowywanie materiałów do projektów ustaw budżetowych w zakresie środków budżetu Państwa oraz projektów współfinansowanych ze środków UE, w tym Wieloletniego Planu Finansowego Państwa.
  • Wykonuje zadania związane z nadzorowaniem jednostek podległych w zakresie realizacji planów finansowych oraz ich aktualizacji, koordynuje opiniowanie wniosków o zmiany w planach finansowych zgodnie z właściwością Departamentu.
  • Tworzy analizy i koordynuje zadania związane z wypracowaniem standardów i realizacją projektów informatycznych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Ministerstwa oraz jednostek podległych w zakresie zarządzania, pozyskiwania, rozliczania, prognozowania wydatków, certyfikacji, monitorowania.
  • Współpracuje z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa w zakresie wykorzystania środków finansowych pochodzących z funduszy w obszarze spraw wewnętrznych. Monitoruje przestrzeganie norm, standardów, rekomendacji i decyzji organów Unii Europejskiej dotyczących realizacji projektów ze współfinansowaniem ze środków UE w zakresie projektów realizowanych przez Departamentu.
  • Planuje i rekomenduje rozwiązania organizacyjne, które mają ułatwić wykorzystanie środków Unii Europejskiej oraz instytucji krajowych odpowiedzialnych za wdrażanie, monitorowanie, zarządzanie, certyfikowanie programami operacyjnymi oraz w ramach struktur zarządzania projektami przyjętymi w Ministerstwie.
  • Koordynuje, weryfikuje i monitoruje przygotowanie dokumentacji związanej z realizacją programów dofinansowanych z funduszy europejskich (w zakresie wykonywanym przez departament), w tym koordynacja zespołów operacyjnych w zakresie przygotowywania wniosków o płatność, dokumentacji aplikacyjnej, przygotowywania sprawozdań.
  • Koordynuje, monitoruje oraz weryfikuje harmonogramy rzeczowo finansowe projektów w zakresie wydatkowania środków budżetowych, realizacji zakresu rzeczowego projektu, terminowości płatności w odniesieniu do planu przedłożonego oraz zaakceptowanego przez Instytucję Zarządzającą, Pośredniczącą lub Wdrażającą w zakresie współfinansowania ze środków UE.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
    Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
    Praca w środowisku biurowym: komputer i inne urządzenia biurowe.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek na ul. Pawińskiego
    Częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
    W budynku brak jest podjazdu umożliwiającego dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
    Wewnątrz budynku znajdują się windy umożliwiające poruszanie się, jak również łazienka na parterze dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe w zakresie ekonomii lub funduszy europejskich lub wyższe + studia podyplomowe w tym zakresie
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • dwa lata doświadczenia zawodowego w zakresie obsługi projektów finansowanych ze środków UE,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
    • znajomość Ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju z 6 grudnia 2006 r., Ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 z 11 lipca 2014 r., Rozporządzenia Rady 1083/2006, Rozporządzenia Rady 1303/2013, Wytycznych MIR w powyższym zakresie,
    • znajomość Ustawy Prawo zamówień publicznych i Ustawy o finansach publicznych,
    • znajomość wytycznych dotyczących kwalifikowalności kosztów w POIG,
    • umiejętność sporządzania opinii prawnych i projektów stanowisk na potrzeby kierownictwa Ministerstwa oraz upoważnień i pełnomocnictw Ministra, profesjonalny osąd,
    • umiejętność zarządzania projektami,
    • umiejętność reprezentowania urzędu na zewnątrz,
    • umiejętność syntezy danych i organizacji pracy,
    • umiejętność argumentowania,
    • umiejętność współpracy i dzielenia się wiedzą,
    • zaangażowanie oraz dążenie do doskonalenia zawodowego.
wymagania dodatkowe
  • przeszkolenie w zakresie zamykania projektów współfinansowanych ze środków UE,
  • certyfikat Prince2 Foundation lub ITIL.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów