contagi is an owner-managed group of companies working in the fields of executive search, interim management and management consultancy. contagi aims for the utmost level of client satisfaction by providing the greatest possible benefits to clients through sustainable partnerships. This is why we operate from several locations in Switzerland, Germany and China. True to our motto, "Solutions for entrepreneurial leaders", we support owner-managed companies as well as entrepreneurial thinkers in decision-making roles within large, listed companies. We have no specific industry focus. Our solutions always encompass the organization as a whole – its business model, its strategy, and its overall management. At the same time, we concentrate on helping individual employees within the company to become more effective and thus more successful. This is due in no small part to the expertise of the partners in our company, who, as experienced managers in a variety of organizations, have a strong customer perspective and excellent networks throughout the industrial arena. Their skills and personal contacts, combined with vital core competences, a powerful team as well as access to a proven network of experts, ensure highly productive consulting services.

Aktualne oferty pracy

Firma contagi PERSONAL GmbH nie posiada obecnie aktualnych ofert pracy.

Zobacz oferty innych pracodawców

  • Monter Przemysłowy

    INDMONT SP. Z O.O. SP.K.   Niemcy
    pracownik fizyczny  umowa o pracę
    9 godz.
    prace remontowe; stawianie konstrukcji; montaż rurociągów; praca na warsztacie; prefabrykacja;
  • Spawacz TIG / MAG / Elektroda

    9 godz.
    spawanie remontowe, warsztatowe, prefabrykacja, spawanie rurociągów;
  • Opiekun w domu Seniora

    Socco Stuttgart GmbH   Niemcy, całe Niemcy
    pracownik fizyczny  umowa o pracę   14 221 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne; podawanie posiłków; kontrola wagi pacjenta, mierzenie ciśnienia, temperatury, poziomu cukru we krwi; wykonywanie zleceń lekarskich według obowiązujących procedur;
  • Pracowniczka / Pracownik w domach opieki

    2 dni
    Opis stanowiska podstawowa pielęgnacja pacjentów; podawanie posiłków; kontrola stanu zdrowotnego pacjenta (pomiar ciśnienia, wagi, cukru)
  • Opiekun / Opiekunka osób starszych w domu opieki seniora

    6 dni
    Opis stanowiska wykonywanie zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych; podawanie posiłków; kontrola wagi pacjenta, mierzenie ciśnienia, temperatury, poziomu cukru we krwi; wykonywanie zleceń lekarskich według obowiązujących procedur;
Zobacz archiwalne oferty pracy

contagi PERSONAL GmbH

Hanauer Landstraße 126 - 128

60314 Frankfurt am Main