Praca Asystent Projektanta najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Asystent Projektanta

Asystent projektanta jest stanowiskiem funkcjonującym w różnych branżach, od budowlanej, budownictwa drogowego i torowego, przez branżę mostową, architektoniczną, po elektryczną, elektroenergetyczną, sanitarną i produkcję przemysłową. Asystent bierze udział w procesie tworzenia i realizacji projektów tworzonych przez głównego projektanta / konstruktora / architekta. Osoba obejmująca stanowisko asystenta jest odpowiedzialna za wsparcie projektanta w sporządzaniu dokumentacji projektowej np. wykonywaniu rysunków w programie CAD, dostarczanie różnego rodzaju materiałów niezbędnych projektantowi, weryfikowanie danych, sprawdzanie dokumentacji, kontaktowanie się z różnymi interesariuszami itp. Asystent projektanta powinien posiadać wykształcenie wyższe techniczne zgodne z daną dziedziną działalności, a także umiejętność pracy w zespole. Musi cechować go również duża dyspozycyjność, by skutecznie wspierać projektanta w realizacji zadań projektowych. Na Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dla asystentów z różnych dziedzin, np. w branży architektonicznej budynków handlowo-usługowych czy elektroenergetycznej. Szukając miejsca pracy dla siebie, zwróć uwagę na warunki zatrudnienia, gdyż pracodawcy nie zawsze przyjmują asystentów na umowę o pracę, często stosowany jest też kontrakt b2b.

Asystent projektanta instalacji elektrycznych – branża elektryczna

Asystent projektanta to stanowisko funkcjonujące miedzy innymi w branży elektrycznej i energetycznej. Osoba obejmująca posadę asystenta projektanta instalacji elektrycznych ma za zadanie służenie wsparciem w projektowaniu instalacji elektrycznych i pokrewnych, np. instalacji fotowoltaicznych. Asystent często odpowiada za przygotowywanie dokumentacji wykonawczej, pomoc w opracowywaniu projektów, prowadzi też współpracę z inżynierem wsparcia technicznego i innymi osobami zaangażowanymi w projekt. Od kandydatów na stanowisko asystenta wymaga się dobrej znajomości branży elektrycznej oraz umiejętności technicznych. Osoby z wykształceniem elektrycznym/energetycznym są pilnie poszukiwani w całej Polsce, kandydaci nie powinni mieć więc dużych trudności ze znalezieniem pracy.

Asystent projektanta konstrukcji – budownictwo

Asystent projektanta konstrukcji w branży budowlanej to kolejne perspektywiczne stanowisko na polskim rynku zatrudnienia. Osoba je obejmująca na co dzień wspiera głównego konstruktora w opracowywaniu projektów konstrukcji stalowych i betonowych. Stanowisko asystenta wymaga doskonałej znajomości zasad projektowania konstrukcji budowlanych oraz umiejętności pracy z oprogramowaniem inżynierskim. Asystent projektanta konstrukcji może mieć różnorodny zakres obowiązków, niemniej często zajmuje się chociażby przygotowaniem rysunków technicznych na zlecenie projektanta i weryfikowaniem dokumentów w celu zagwarantowania zgodności projektu z obowiązującymi normami i standardami.

Asystent architekta

A może praca w fascynującej dziedzinie, jaką jest architektura? Asystent architekta to stanowisko, które oferuje możliwość pracy przy bardzo ciekawych projektach i realnego wpływania na otaczającą nas rzeczywistość. Osoba na tym stanowisku wspiera architekta w projektowaniu budynków handlowo-usługowych, mieszkaniowych i innych typów obiektów. Do głównych obowiązków asystenta architekta należy przygotowywanie dokumentacji projektowej, wspieranie głównego projektanta w czasie przygotowywania projektów z branży architektonicznej budynków i elementów infrastruktury miejskiej, tworzenie wizualizacji, asystowanie w czasie prezentacji i spotkań z różnymi osobami zaangażowanymi w projekt, pomoc w koordynacji prac projektowych.

Asystent projektanta torowego

Asystenci pracują także w branżach związanych z projektowaniem infrastruktury transportowej. Asystent projektanta torowego w branży kolejowej to osoba odpowiedzialna za wsparcie w projektowaniu torów kolejowych, stacji i innych elementów. Praca ta oczywiście wymaga znajomości specyfikacji technicznych branży torowej. Współcześnie niezwykle istotna jest umiejętność pracy na dedykowanym oprogramowaniu projektowym. Asystent będzie odpowiedzialny m.in. za przygotowywanie dokumentacji technicznej oraz weryfikowanie różnego rodzaju dokumentów.

Jak zostać asystentem projektanta?

Asystent projektanta, konstruktora czy architekta to odpowiedzialne stanowisko. Żeby podjąć taką pracę, potrzebne jest wykształcenie wyższe kierunkowe, z zakresu inżynierii konstrukcji, elektryki i energetyki, architektury czy budownictwa, zależnie od dziedziny gospodarczej, w jaką się celuje. Mile widziane jest także doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku lub udokumentowane praktyki zawodowe. Czego jeszcze oczekują pracodawcy? Zgodnie z często pojawiającymi się informacjami w ogłoszeniach o pracę kandydaci powinni posiadać rozwinięte umiejętności techniczne, doświadczenie w obsłudze oprogramowania CAD lub innego oprogramowania służącego do wykonywania projektów. W pracy ważne są także zdolności organizacyjne i umiejętność współpracy z innymi. Aktualne oferty pracy na stanowiska asystenckie i wspierające znajdziesz na naszym portalu!

Stanowisko asystenta – predyspozycje zawodowe

Do kluczowych predyspozycji i kompetencji miękkich na stanowisku asystenta projektanta należą:

  • umiejętność pracy w zespole,
  • dokładność,
  • zdolności analityczne, 
  • umiejętności numeryczne,
  • rozwinięta wyobraźnia przestrzenna,
  • komunikatywność,
  • poczucie odpowiedzialności, 
  • terminowość, 
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Ile zarabia asystent projektanta?

Zarobki asystenta projektanta mogą się różnić w zależności od branży, wielkości firmy, jej położenia i innych czynników. Wpływ na zarobki ma też doświadczenie zawodowe asystenta oraz poziom jego odpowiedzialności. Najczęściej jednak asystent w dziedzinach technicznych może liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie. Zgodnie z raportem Sedlak&Sedlak (Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń) asystent projektanta w budownictwie, zajmujący stanowisko średniego szczebla, zarabia najczęściej od 5320 zł do 7220 zł brutto miesięcznie. 

Najnowsze oferty pracy – branża konstrukcyjno-budowlana, elektryczna

Szukasz nowej pracy? Na Praca.pl regularnie masz do dyspozycji oferty pracy dla asystentów projektantów w branży konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej i innych dziedzinach gospodarki. Kandydaci zainteresowani pracą w tych obszarach mogą znaleźć wiele atrakcyjnych propozycji zatrudnienia, zarówno na pełny etat, jak i w formie pracy tymczasowej. Zwróć uwagę, czy pracodawca oferuje umowę o pracy, czy chociażby kontrakt b2b. Możesz zaaplikować na dostępne posady od razu, a także ustawić Job Alert, który wyśle Ci powiadomienie o nowej ofercie dostępnej na portalu!

Praca asystent projektanta – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie trzeba mieć kwalifikacje do pracy jako asystentka projektanta konstrukcji?

Żeby znaleźć zatrudnienie jako asystentka projektanta konstrukcji stalowych / betonowych, najczęściej niezbędne jest wykształcenie kierunkowe (dziedziny: inżynieria, architektura, budownictwo). Zwykle mile widziana jest znajomość tej branży, a także minimum 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Pracodawcy szukają osób, które potrafią pracować w zespole, są dokładne  mają rozwinięte umiejętności organizacyjne. 

  • Jakie są typowe obowiązki na stanowisku asystent projektanta?

Zwykle osoba obejmująca to stanowisko będzie odpowiedzialna za  przygotowywanie dokumentacji technicznej i innej, kontaktowanie się z różnymi interesariuszami z branży konstrukcyjnej, wspieranie projektanta w zakresie managementu projektu i wykonywanie jego bieżących poleceń.