Praca Tester

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 10

 • Analityk w Akredytowanym Laboratorium Badawczym (tester smaku)

  J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o.   Gdynia, ul. Chwaszczyńska 180    praca stacjonarna
  specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
  1 dni
  Opis stanowiska Jeśli lubisz próbować różnorodne produkty spożywcze, testować, kosztować i poznawać nowe smaki, a dodatkowo czujesz, że świetnie sprawdziłbyś się/sprawdziłabyś się w roli osoby oceniającej dany produkt. Posiadasz doświadczenie gastronomiczne lub może...
 • Model Techniczny / Tester Odzieży marki Bytom

  VRG S.A.   Kraków    praca stacjonarna
  pracownik fizyczny / asystent  umowa zlecenie
  2 dni
  Twoim zadaniem będzie: przymierzanie wzorów odzieży w siedzibie naszej firmy w ramach bieżących potrzeb technologów i projektantów, ocena dopasowania i wygody wzorów, dzielenie się z zespołem projektowym swoimi uwagami na temat testowanych produktów. Osoby zatrudnione na w/w stanowisku...
 • Kierownik Działu Zapewnienia Jakości IT

  Medicover Sp. z o.o.   Warszawa, Al. Jerozolimskie 96    praca hybrydowa
  kierownik/koordynator  umowa o pracę
  2 dni
  Rekrutacja: zdalna lub w biurze; Rodzaj pracy: hybrydowa; Forma współpracy: umowa o pracę; Główne zadania na tym stanowisku:​​​ Zarządzanie zespołem Działu Zapewnienia Jakości IT, testerzy manualni i automatyczni (ok 25 specjalistów) Zarządzanie standardami zapewniania jakości IT....
 • SAP Quality Manager / Quality Engineer

  LeverX   Wrocław    praca stacjonarna
  specjalista senior / mid / menedżer  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  4 dni
  Requirements: Several years of QA expertise in SAP area, either on Standard (Product) Development, or projects for SAP customers; Some development experience for SAP Projects (JAVA, ABAP) would be an advantage. Experience with Scrum/Agile; Tools: GTP, BCP/ServiceNOW, Jira, Postman, most common SAP...
 • Test Engineer

  COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O   Warszawa    praca hybrydowa
  specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
  4 dni
  Work model: hybrid (once in a week from the office in Warsaw) What we do: As Top Employer, we are dedicated to helping the world's leading companies build stronger businesses - helping them go from doing digital to being digital. Cognizant Poland offices are located in Gdansk, Wroclaw, and Kraków....
 • Analityk ds. Zapewnienia Jakości

  Medicover Sp. z o.o.   Warszawa, Aleje Jerozolimskie 96    praca zdalna   za 3 dni wygasa
  specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online
  6 dni
  Forma zatrudnienia: umowa o pracę / B2B/ UZ. Rekrutacja: zdalna. Praca: 100% zdalna. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:​​ Współtworzenie unikalnej koncepcji Medistore – największego w Polsce marketplace medycznego; Wypracowanie z Zespołem Projektowym szczegółów procesu...
 • Tester oprogramowania

  THESAR Systemy Informatyczne Sp. z o.o.   mazowieckie    praca hybrydowa
  specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  6 dni
  Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie świadczyła usługi w ramach outsourcingu na rzecz naszego klienta - wiodącej na rynku firmy z branży telekomunikacyjnej. Realizowane zadania - testy oprogramowania.
 • Menedżer Jakości SAP / Inżynier Jakości

  Praca.pl Sp. z o.o.   Wrocław    praca stacjonarna
  specjalista mid / senior / menedżer  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
  9 dni
  Opis stanowiska: Rozwój oprogramowania w obszarze SAP (klienci SAP i SAP).
 • Starszy specjalista

  Główny Urząd Nadzoru Budowlanego w Warszawie   Warszawa    praca stacjonarna
  7 dni
 • Tester lqa

  Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach   Katowice    praca stacjonarna
  7 dni

Oferty urzędu pracy

 • Tester lqa

  Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach   Katowice   
  7 dni

Praca Tester

Tester oprogramowania bierze udział w procesie tworzenia aplikacji. Spełnia ważną rolę jako kontroler jakości czy to aplikacji mobilnych, webowych czy chociażby oprogramowania do gier. Miejscem pracy testera są przede wszystkim firmy technologiczne, centra R&D oraz start-upy. W tym zawodzie istnieje możliwość zatrudnienia się na cały etat, współpracy w ramach konkretnych projektów, przyjmowanie zleceń. Bardzo często praca testera oprogramowania wykonywana jest zdalnie. Ponadto testerzy mogą specjalizować się w różnych obszarach, od testowania manualnego po automatyczne, używając narzędzi takich jak SQL, Postman czy specjalistyczne oprogramowanie do automatyzacji. Rynek IT ciągle rośnie, wciąż przybywa na nim także ofert pracy dla testerów na różnych poziomach zaawansowania, od juniora po seniora, z możliwościami rozwoju i specjalizacji w dynamicznie rozwijających się technologiach. W naszym serwisie znajdziesz atrakcyjne oferty pracy w IT. Zobacz oferty pracy jako tester, inżynier ds. testów czy software developer, zaaplikuj i zacznij nową karierę!

Praca tester oprogramowania

Tester oprogramowania odgrywa niezwykle ważną rolę w wieloetapowym procesie rozwoju oprogramowania. Jest osobą, która dba o wysoką jakość i niezawodność produktu przed jego wprowadzeniem na rynek. Tester, jak można się spodziewać, zajmuje się testowaniem aplikacji mobilnych i webowych,. Jego celem jest identyfikacja błędów, a także weryfikacja, czy oprogramowanie spełnia wymagania systemowe oraz odpowiada na potrzeby użytkowników.

Testerzy mogą specjalizować się w testach manualnych lub automatycznych. Niektórzy testerzy skupiają się też na specyficznych dziedzinach, takich jak chociażby gry komputerowe, co wymaga zrozumienia specyfiki tej branży i nierzadko umiejętności programistycznych.

Jak zostać testerem?

Żeby podjąć pracę jako taster, musisz mieć umiejętność przeprowadzania testów. Zdobędziesz je chociażby w technikum informatycznym lub na studiach, niemniej wiele osób dokształca się także na własną rękę np. poprzez specjalistyczne kursy i wiele godzin praktyki. Warto wiedzieć, że wykształcenie techniczne nie zawsze jest obligatoryjne, jednak to spory atut na rynku pracy, także w dziedzinie testowania oprogramowania. Preferowane kierunki studiów to informatyka, inżynieria oprogramowania lub pokrewne.

Najbardziej istotne są umiejętności w zakresie stosowania narzędzi takich jak SQL, Postman czy różne środowiska programowania. Pracodawcy często poszukują kandydatów z dobrą znajomością testowania aplikacji oraz zdolnością do szybkiego uczenia się nowych technologii. 

Praca jako tester – predyspozycje zawodowe

Tester oprogramowania to osoba, która wykonuje pracę samodzielnie przed komputerem. Powinna cechować się:

 • skrupulatnością,
 • doskonałą zdolnością analizy problemów, 
 • dokładnością przy wykonywaniu powtarzalnych testów, 
 • kreatywnością i zdolnością do myślenia abstrakcyjnego w celu przewidywania potencjalnych problemów, 
 • chęcią do nieustannej nauki i podnoszenia kwalifikacji, 
 • umiejętnością pracy pod presją czasu.

Testerzy współpracują z developerami i innymi specjalistami, dlatego ważna jest też umiejętność pracy w zespole i komunikatywność. 

Ile zarabia tester?

Zarobki testera oprogramowania zależą w znacznej mierze od jego umiejętności, stażu pracy, miejsca zatrudnienia i typu umowy. Zgodnie z informacjami podanymi przez Sedlak & Sedlak (Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń) tester oprogramowania na stanowisku średniego szczebla zarabia około 6730-9860 zł brutto na miesiąc.

Najnowsze oferty pracy dla testera

Jeśli szukasz nowej pracy jako tester, portal Praca.pl ma dla Ciebie wiele aktualnych ofert pracy w tej kategorii zarówno dla juniorów, jak i seniorów w branży. Zacznij przeglądać ogłoszenia dla testerów oprogramowania, testerów gier, specjalistów ds. testów automatycznych i dotyczące wielu innych stanowisk. Oferty uwzględniają opis stanowiska, wymagane kwalifikacje oraz wymagania stawiane przez pracodawców. Powodzenia!

Praca tester – najczęściej zadawane pytania:

 • Jakie kwalifikacje są niezbędne, by zostać testerem?

Pracodawcy często wymagają wykształcenia średniego technicznego lub wyższego (preferowane kierunki informatyczne). Istotne jest zdobycie praktycznego doświadczenia w pracy. Jeśli kandydat takiego nie posiada, w czasie rekrutacji warto pochwalić się chociażby stażem lub projektami akademickimi i non-profit związanymi z testowaniem oprogramowania. Wielu pracodawców poszukuje kandydatów ze znajomością SQL, Pythona czy narzędzi do automatyzacji testów jak Selenium. Osoby aspirujące do roli inżyniera testu powinny również wykazać zdolność analitycznego myślenia i umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów.

 • Gdzie szukać ofert pracy jako tester oprogramowania?

Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia aktualnych ofert pracy na Praca.pl. Często pojawiają się oferty pracy na pełny etat, część etatu, lub oferty pracy tymczasowej / współpracy w dla testerów manualnych, testerów automatyzujących. Pracodawcy pilnie poszukują specjalistów IT – ustaw Job Alert dla tego zawodu, by nie przegapić najlepszych ogłoszeń.