Lista stanowisk - Klasyfikator Żywności

Polecane oferty - Gastronomia / Catering

  • Specjalista / Specjalistka ds. Kontroli Jakości Dostaw

    Carrefour Polska Sp. z o.o.   Będzin    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Twoje zadania: ocena jakości dostaw warzyw, owoców, mięsa, ryb, nadzorowanie procesu kompletacji i wysyłki, raportowanie wyników kontroli, stały kontakt z działem zakupów i logistyki oraz sklepami, odnośnie problemów jakościowych dostaw, tworzenie i wysyłanie raportów, monitorowanie...
  • Asystent ds. Jakości Produktów

    Transgourmet Polska Sp. z o.o. / Selgros Cash&Carry   Poznań    praca stacjonarna
    asystent  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Do Twoich zadań będą należeć m.in.: prace nad projektem opakowania i etykiety produktu marki własnej z uwzględnieniem obowiązującego prawa żywnościowego i niespożywczego, opracowanie dokumentacji jakościowej, w tym specyfikacji, zlecanie badań laboratoryjnych, przeprowadzanie oceny...

Klasyfikator Żywności

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Klasyfikator żywności, jak sugeruje sama nazwa stanowiska zajmuje się analizą i oceną surowców pochodzenia roślinnego i zwierzęcego pod kątem ich zdatności do spożycia lub przetwórstwa spożywczego. W praktyce oznacza to ocenę organoleptyczną, ważenie, lub technologiczne badanie surowców. Do obowiązków osoby obsadzonej na tym stanowisku należy także zabezpieczenie miejsca przechowywania surowców przed niszczycielskim wpływem warunków atmosferycznych, zepsuciem, lub kradzieżą. Szereg zadań realizowanych przez klasyfikatora żywności wykonywany jest z użyciem specjalistycznych maszyn i urządzeń, a także metod technologicznych, przeprowadzanych na próbkach surowców. Osoba zatrudniona w tym charakterze prowadzi rejestr skupowanych lub pozyskiwanych surowców, w którym znajdują się adnotacje, określające jego jakość i zdatność do dalszego wykorzystania.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego wypełnienie otwiera drogę do czynnego wykonywania zawodu klasyfikatora żywności jest pozyskanie odpowiedniego wykształcenia kierunkowego. W zależności od rodzaju surowców lub produktów, z którymi będzie on miał do czynienia będzie to wykształcenie zasadnicze zawodowe, pozyskane w jednej ze specjalności; młynarz, aparatowy browarnictwa, drobiarstwa, przetwórstwa mięsnego lub owocowo-warzywnego, operator procesów technologicznych w przemyśle spożywczym, lub operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Każdy spośród zatrudnionych w tym charakterze pracowników musi posiadać także aktualną książeczkę Sanepidu, oraz doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole będą w tym przypadku dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy klasyfikatora żywności mogą być różnego rodzaju magazyny, hale produkcyjne, zakłady przetwórstwa spożywczego, statki, porty i wiele innych miejsc, w którym magazynuje się lub przetwarza produkty lub półprodukty o przeznaczeniu spożywczym.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa z obszaru sklasyfikowanego w poprzednim punkcie.


ZAROBKI

Zarobki klasyfikatora żywności są dość trudne do określenia, pozostają w ścisłej zależności od miejsca jego pracy i zakresu obowiązków.

Praca Klasyfikator Żywności
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!