Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Przemysł / Produkcja
Maszynista Silników i Kotłów Parowych

Lista stanowisk - Maszynista Silników i Kotłów Parowych

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Palacz / Operator kotłów grzewczych

    VMG KONSTANTYNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Konstantynów Łódzki    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 godz.
    Wymiar pracy: Pełny etat (tryb 4 brygadowy) Do głównych zadań należeć będzie: Kontrolowanie stanu technicznego kotłów oraz urządzeń pomocniczych; Prowadzenie rejestru odczytów z przyrządów pomiarowych; Bieżący nadzór nad pracą kotłów i osprzętem (ruszt, śluzy, sklepienia,...
  • Palacz - Portier

    Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.   Gdynia    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 godz.
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za: obsługa kotłowni węglowej, obsługa portierni, dozór zakładu, odpowiedzialność za obsługę kotłów C.O. połączonej z codziennym przeglądem instalacji grzewczej, dbałość o porządek wokół budynków zakładu i przyległych dróg dojazdowych.

Maszynista Silników i Kotłów Parowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Silniki i kotły parowe to urządzenia zamieniające energię pozyskaną z paliwa napędowego na energię cieplną, która następnie przemieniana jest w energię mechaniczną. Maszynista silników i kotłów parowych jest specjalistą w zakresie obsługi tychże urządzeń, wykorzystywanych w licznych gałęziach produkcji i przemysłu. Za poszczególne urządzenia i etapy ich wykorzystywania odpowiedzialne są osoby obsadzone na stanowiskach; obsługowy taśm rewersyjnych i zbiorników węgla, palacz kotłów parowych, operator urządzeń odpylających, operator nastawni nawęglania, maszynista pomp pyłowych, operator nastawni stacji emulgatu i wiele innych. Wszystkie wymienione stanowiska zaliczają się w szerszym zakresie do zawodu maszynisty silników i kotłów parowych, choć każde z nich obejmuje inny obszar wykonywanych obowiązków i dotyczy innych urządzeń.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze maszynisty silników i kotłów parowych nie stawia się zazwyczaj sztywnych, oficjalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie jest jednoznaczne z objęciem stanowiska. Potencjalni pracodawcy przyjmują zazwyczaj osoby posiadające choćby podstawowe wykształcenie, lecz legitymujące się ukończeniem odpowiednich kursów zawodowych, uprawniających do obsługi poszczególnych maszyn i urządzeń. Istotne są w tym przypadku także uwarunkowania fizyczne, pozwalające na wykonywanie ciężkiej pracy w trudnych warunkach. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole są równie istotne.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy maszynisty silników i kotłów parowych jest zazwyczaj przestrzeń przedsiębiorstwa produkcyjnego, lub obszar działalności przemysłu ciężkiego, wydobywczego, etc. Praca maszynisty jest pracą fizyczną, a na każdym pracowniku zatrudnionym w tym charakterze spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i pozostałych pracowników znajdujących się w pobliżu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jak wcześniej wspomniano stanowisko funkcjonuje w wielu gałęziach przemysłu i produkcji, w którym wykorzystuje się silniki i kotły parowe.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku utrzymują się na średnim poziomie 1800 złotych brutto miesięcznie.

Praca Maszynista Silników i Kotłów Parowych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!