Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Główny specjalista w Wydziale Legislacji Departamentu Prawnego

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3368 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 166182
  • Data ukazania się ogłoszenia: 21 stycznia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • główny specjalista
  • do spraw legislacji
  • w Wydziale Legislacji Departamentu Prawnego

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
    ul. S. Batorego 5,
    02-591 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Opracowywanie projektów aktów normatywnych pozostających w zakresie właściwości Ministra, koordynacja uzgodnień projektów, w tym organizowanie międzyresortowych konferencji uzgodnieniowych, udział w posiedzeniach komisji prawniczych, pracach parlamentarnych, opiniowanie projektów aktów normatywnych. Opracowywanie tekstów jednolitych aktów prawnych z zakresu właściwości Ministra.
  • Procedowanie projektów aktów normatywnych innych organów mających istotny wpływ na zagadnienia pozostające w zakresie właściwości Ministra
  • Nadzorowanie terminowości opracowywania projektów aktów normatywnych Ministra Spraw Wewnętrznych i przedstawiania stanowisk wobec projektów zewnętrznych i połączone z okresowym koordynowaniem procesu sprawozdawczości resortu obejmującego zestawienie dotyczące prac legislacyjnych w zakresie projektów własnych oraz innych organów na potrzeby kierownictwa MSW.
  • Przedstawianie Ministrowi do podpisu projektów aktów wykonawczych do ustaw, wydanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych lub w porozumieniu oraz przygotowywanie do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej i Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” aktów normatywnych Ministra.
  • Praktyczne stosowanie podstawowej wiedzy z zakresu prawa Unii Europejskiej.
  • Pełnienie cyklicznego dyżuru koordynującego opracowanie notatek na posiedzenia Rady Ministrów, stałego komitetu Rady Ministrów oraz w razie potrzeby Komitetu do Spraw Europejskich i Komitetu do Spraw Cyfryzacji oraz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych.
  • Czynności techniczno - biurowe, kserowanie, skanowanie materiałów oraz archiwizacja.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  •  nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
     częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
     udział w konferencjach uzgodnieniowych, komisjach prawniczych dotyczących procedowanych projektów aktów normatywnych, również poza siedzibą urzędu
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  •  Praca w środowisku biurowym: komputer i inne urządzenia biurowe
    Inne
    Budynek przy ul. Batorego: Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do budynku, szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się, jak również łazienka na parterze dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe mgr prawa
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • powyżej 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze legislacji
    • powyżej 1,5 roku doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
    • umiejętność procedowania projektów aktów normatywnych pozostających w zakresie właściwości Ministra,
    • umiejętność procedowania projektów aktów normatywnych innych organów
    • umiejętność kontroli terminowości prac legislacyjnych
    • umiejętność monitorowania przepisów Unii Europejskiej
    • znajomość języka angielskiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym
    • umiejętność negocjowania, budowania relacji, motywowania, działania w sytuacjach kryzysowych, zarządzania wiedzą.
wymagania dodatkowe
  • aplikacja legislacyjna lub legislacyjne studia podyplomowe.
  • posiadanie certyfikatu dostępu do informacji niejawnych o klauzuli nie niższej niż "poufne" i odpowiadającej jej klauzuli UE.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów