Praca.pl Poradniki CV / Życiorys
CV elektryk – jak napisać?

CV elektryk – jak napisać?

 
CV elektryk – jak napisać?

Dobry fachowiec z pewnością szybko znajdzie zatrudnienie. Jak zacząć szukać posady? Jeśli przeglądasz oferty pracy jako elektryk, z pewnością zauważyłeś, że część pracodawców wymaga od kandydatów do pracy wysłania CV. Niech to Cię nie zniechęca! Dobry życiorys zawodowy możesz przygotować szybko i bardzo łatwo. Wystarczy wykorzystać do tego celu kreator CV, który większość pracy wykona za Ciebie.

 

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z gotowego szablonu CV – co będzie znacznie łatwiejsze od tworzenia dokumentu od podstaw – jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić wskazane luki. Na początek skompletuj więc dokumenty, które mogą Ci się przydać: dyplom ostatniej szkoły kierunkowej (np. technikum, szkoły policealnej lub wyższej), certyfikat potwierdzający uprawnienia SEP, świadectwa pracy, dzięki którym szybko ustalisz poprzednie okresy zatrudnienia. Teraz możesz przystąpić do zadania. Jak napisać CV dla elektryka?

 

CV elektryk: co powinno zawierać?

 

Każdy życiorys ma ściśle określoną strukturę. Zauważysz ją w czasie tworzenia CV w kreatorze. Wypełnij po prostu kolejne sekcje informacjami na temat swojej ścieżki zawodowej, umiejętności itp. Pamiętaj o języku formalnym, a przed ostatecznym zapisaniem dokumentu sprawdź, czy nie wkradły się do niego błędy ortograficzne i inne.

 

-podsumowanie zawodowe


Nie jest to obowiązkowa część, ale warto ją wypełnić. Napisz kilka zdań na temat swojego doświadczenia, stażu pracy lub oczekiwań względem przyszłej posady. Dzięki temu pracodawca szybko zorientuje się, kim jesteś i co masz do zaoferowania.

 

-doświadczenie zawodowe


Podaj okresy zatrudnienia z dokładnością do miesiąca, nazwy stanowisk, nazwy firm i ewentualnie kluczowe obowiązki / zakres odpowiedzialności.

 

-umiejętności


Jest to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza sekcja. Wymień w punktach swoje najważniejsze kompetencje.

 

-edukacja


Wymień tylko te szkoły i kursy, które mają znaczenie dla posady, o jaką się ubiegasz. Rekrutera raczej nie interesuje, gdzie uczęszczałeś do podstawówki. Istotne będzie dla niego natomiast to, czy jesteś absolwentem technikum elektrycznego, szkoły zawodowej / branżowej o profilu elektrycznym, ukończyłeś kurs Stowarzyszenia Elektryków Polskich, jakie masz uprawnienia.

 

-języki obce


Informacja o znajomości języka obcego może być atutem, nie tylko wówczas, gdy starasz się o pracę za granicą. Także działające w Polsce firmy, zatrudniające elektryków, mogą mieć międzynarodowych klientów lub międzynarodową kadrę. Podaj język obcy, którym się posługujesz i określ poziom znajomości.

 

Każde curriculum vitae musi zawierać także zgodę na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji. Dobre programy dodają klauzulę CV automatycznie.

 

CV dla elektryka – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz szukać daleko – darmowy Kreator CV znajdziesz na praca.pl. W sieci jest oczywiście bardzo wiele tego typu programów, zwróć jednak uwagę na to, że nie każdy z nich jest bezpłatny, a wezwanie do uiszczenia opłaty czasami pojawia się dopiero po wypełnieniu wszystkich sekcji. Kreator CV praca.pl to bezpieczna opcja – żeby z niego skorzystać, wystarczy zalogować się na portalu / założyć na nim bezpłatne konto.

 

Przykładowa treść CV elektryka:

Jan Nowak

tel.: 001 001 001
e-mail: jan-nowak@xxx.pl

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Jestem elektrykiem z 6-letnim stażem. Posiadam wykształcenie kierunkowe i aktualne uprawnienia SEP. Mam zamiar dalej poszerzać kwalifikacje. Szybko się uczę, jestem odpowiedzialny, uważny i chętny do pracy.


DOŚWIADCZENIE
styczeń 2017 – obecnie   Elektryk, Nazwa Firmy
wykonywanie instalacji, przeglądy stanu technicznego, usuwanie usterek, wykonywanie pomiarów przeciwpożarowych

 

styczeń 2015 – grudzień 2016   Młodszy Technik Elektryk, Nazwa Firmy
kontrolowanie, konserwacja i naprawy urządzeń elektrycznych i ciśnieniowych, wykonywanie zleconych poprawek w sieci, uzupełnianie dokumentacji, usuwanie awarii

 

EDUKACJA
lipiec 2019     Kursy SEP – G1, G2, G3
lipiec 2014     Kurs SEP – G1, G2, G3
wrzesień 2009 – czerwiec 2014     Zespół Szkół Zawodowych, tytuł technika elektryka

 

JĘZYKI
Język angielski – podstawowy

 

UMIEJĘTNOŚCI
wykonywanie instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych, ciepłowniczych
prowadzenie konserwacji, testów, ocenianie stanu technicznego instalacji
usuwanie awarii
prowadzenie eksploatacji maszyn i urządzeń elektrycznych, energetycznych, ciepłowniczych
prowadzenie dokumentacji technicznej
umiejętność pracy pod presją czasu
dobra organizacja pracy
samodzielność
komunikatywność
umiejętność pracy w grupie

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"
Praca Semisul Poland

Polecane oferty

  • Elektryk Przemysłowy

    Semisul Poland   Norwegia, Stavanger   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   27 000 - 30 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Wymagania: Udokumentowane doświadczenie (minimum 2 lata) jako elektryk przemysłowy na projektach w przemyśle naftowo - gazowym; Ważne uprawnienia SEP; Znajomość rysunku technicznego; Komunikatywny angielski;

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.