Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor Artystyczny (Art Director)

Lista stanowisk - Dyrektor Artystyczny (Art Director)

Dyrektor Artystyczny (Art Director)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor artystyczny, bardzo często nazywany z języka angielskiego Art directorem wbrew powszechnie przyjętym skojarzeniom nie musi mieć wiele wspólnego z branżą artystyczną jako taką. Stanowisko funkcjonuje w wielu firmach, przedsiębiorstwach i instytucjach pozornie ze sztuką nie związanych. Osoba na nim obsadzona zajmuje się jednak koordynowaniem całokształtu działań z pogranicza artyzmu, co w praktyce oznacza podejmowanie decyzji, związanych z działalnością reklamową, czy public relations podmiotu gospodarczego. Dyrektor artystyczny może współuczestniczyć w organizowaniu imprez promocyjnych, wydarzeń kulturalnych związanych z promocją produktu, czy nawet decydować o wyglądzie opakowań, czy materiałów reklamowych. Oczywiście, stanowisko Art directora funkcjonuje również w branży medialnej i artystycznej – osoby wykonujące obowiązki dyrektora artystycznego w firmach i instytucjach, zajmujących się tego typu działalności faktycznie współpracują z artystami w zakresie promowania ich twórczości, etc.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami, aplikującymi na stanowisko dyrektora artystycznego na pierwszy plan przebija się kwestia posiadanego przez nie wykształcenia – preferowani są kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia uczelni artystycznej – najczęściej na kierunku takim jak grafika, czy intermedia. Doświadczenie, pozyskane w pracy na podobnym stanowisku, związanym z organizowaniem artystycznej strony promowania działalności firmy lub instytucji będzie dodatkowym atutem. Obsługa komputera na poziomie zaawansowanym, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem graficznym, znajomość języków obcych i branży artystycznej to kolejne cechy, określające dobrego kandydata. Dyrektor artystyczny musi odznaczać się szczególną kreatywnością i wykształconym zmysłem estetycznym.


WARUNKI PRACY

Praca Art directora zawiera w sobie cechy wielu innych stanowisk, przestrzenią roboczą osoby obsadzonej na tym stanowisku jest nie tylko biuro i obszar firmy lub instytucji, lecz podejmuje ona także działania w terenie, podczas uzgadniania warunków organizowanych przedsięwzięć, konsultowania ostatecznego wizerunku opracowywanych materiałów promocyjnych, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko Art directora funkcjonuje w firmach i instytucjach, zajmujących się działalnością różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki Art directora o dużym doświadczeniu i wieloletnim stażu mogą sięgać 10 000 złotych brutto miesięcznie. Junior art director może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor Artystyczny (Art Director)
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.