Lista stanowisk - Lekarz Reumatolog

Polecane oferty - Medycyna / Opieka zdrowotna

  • Lekarz Reumatolog do Telemedycyny

    Medicover Sp. z o.o.   Warszawa    praca zdalna
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat / część etatu / tymczasowa/dodatkowa
    5 dni
    Będziesz odpowiedzialny/a za: kompleksową opiekę nad pacjentem; prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej; dbałość o zachowanie wysokich standardów medycznych; Dołącz do naszej ekipy medycznej i stań się #bohaterem​ opieki zdrowotnej! Szukamy Ciebie jeśli: Ukończyłeś / aś...

Lekarz Reumatolog

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Lekarz reumatolog zajmuje się nieurazowymi schorzeniami narządu ruchu. Mówiąc bardziej szczegółowo, rozpoznaje i leczy zapalne oraz niezapalne choroby układu kostnostawowego i tkanek miękkich – choroby kości, stawów, mięśni i tkanki łącznej. Do reumatologa zgłaszają się pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów i innymi chorobami stawów i kręgów na tle zapalnym, zwyrodnieniowym, nowotworowym, z liszajem trzewnym, zapaleniem skórno-mięśniowym i innymi chorobami.

 

REUMATOLOG – JAK ZOSTAĆ?

Lekarz jest zawodem regulowanym, co oznacza, że dostęp do tej profesji ściśle określa prawo. Wymagane jest ukończenie wyższych studiów medycznych, odbycie stażu podyplomowego i uzyskanie prawa wykonywania zawodu lekarza. Specjalizacja z reumatologii dla lekarzy bez specjalizacji ma formę dwóch modułów. Pierwszy to trwający 3 lata moduł podstawowy (naukę wieńczy egzamin). Obejmuje on zagadnienia z zakresu chorób wewnętrznych zgłębiane w ramach kursów i staży. Drugi to moduł specjalistyczny z reumatologii. Trwa on 2 lata. Na koniec szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie reumatologii lekarze zdają Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. Specjalizację z reumatologii mogą wybrać też lekarze posiadający specjalizację z pediatrii lub z zaliczonym modułem podstawowym w dziedzinie pediatrii.

Praca w zawodzie lekarza jest bardzo odpowiedzialna i trudna. Wymaga posiadania określonych cech osobowości – odpowiedzialności, empatii, ale też przestrzegania zasad etyki, posiadania poczucia misji.

 

REUMATOLOG – NA CZYM POLEGA PRACA?

Jak wspomniano wyżej, w polu zainteresowań reumatologa leżą nieurazowe choroby narządu ruchu. W swojej codziennej pracy lekarz ten zajmuje się m.in.:

  • przeprowadzaniem badań pacjentów ze schorzeniami układu ruchu i tkanek łącznych,
  • wykonywaniem prób czynnościowych narządów i układów oraz punkcji diagnostycznych i leczniczych, blokad, wstrzyknięć dostawowych itd.,
  • zlecaniem dodatkowych badań materiału biologicznego i kierowaniem chorych na badania np. tomograficzne, radiologiczne, NMR,
  • oceną i interpretacją wyników zleconych badań,
  • diagnozowaniem schorzeń,
  • prowadzeniem rehabilitacji chorych,
  • przygotowaniem opinii świadectw, prowadzeniem konsultacji, udzielaniem porad lekarskich.



JAKIE JEST ŚREDNIE WYNAGRODZENIE REUMATOLOGA?

Zarobki lekarzy w Polsce są zróżnicowane. Czynnikiem, który w największym stopniu determinuje płace, jest staż pracy. Na początku ścieżki zawodowej lekarze rezydenci zarabiają niespełna 6 tys. zł brutto. Wraz z ukończeniem specjalizacji można liczyć na wyższe stawki. Wynagrodzenie zależy też od miejsca pracy. Reumatolog prywatnie może osiągnąć lepsze zarobki niż lekarz przyjmujący pacjentów w publicznym szpitalu. Wiele osób pracuje w kilku miejscach, dzięki czemu ma szansę zwiększyć swoje wynagrodzenie.

 

ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ LEKARZA REUMATOLOGA

Reumatolog powinien stale poszerzać wiedzę, być na bieżąco w swojej dziedzinie. Tylko dzięki temu będzie w stanie zapewnić profesjonalną opiekę swoim pacjentom. Na rynku pracy w Polsce wciąż brakuje kandydatów na lekarzy, dlatego wybór takiej ścieżki zawodowej jest niemal gwarancją zatrudnienia. Dobry lekarz reumatolog, z doświadczeniem, empatycznym podejściem do pacjenta, może z powodzeniem prowadzić własną praktykę lekarską, pracować w szpitalu czy prywatnym zakładzie opieki zdrowotnej. Kolejny etap to np. kierowanie kliniką reumatologiczną lub poradnią specjalistyczną.

 

GDZIE SZUKAĆ ZATRUDNIENIA JAKO REUMATOLOG?

Jak wyżej wspomniano, reumatolog ma do wyboru kilka miejsc pracy. Może szukać zatrudnienia w szpitalu, publicznej lub prywatnej przychodni albo otworzyć własny gabinet.


Praca Lekarz Reumatolog
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy ciągle mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywna postawa może być destrukcyjna? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.