Praca i oferty pracy w Praca.pl  
Jesteś tutaj:  Strona Główna » Poradniki » Lista stanowisk » Sport / Rekreacja » Masażysta

Masażysta

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Masażysta to osoba, która zajmuje się leczeniem poprzez masaż - oddziałuje na mięśnie, układ krążenia, układ nerwowy i narządy wewnętrzne. Masaż działa odprężająco i relaksująco, łagodzi napięcia i wspomaga proces odpoczynku po wysiłku fizycznym. Masażysta ma za zadanie łagodzić ból, przywrócić mięśniom prawidłowe funkcje, pobudzenić układ krążenia. Warto zaznaczyć, iż masaż zależy od rodzaju schorzenia i dolegliwości pacjenta.


WYMAGANIA

W tej pracy niezbędna jest wiedza z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz dolności manualne i dobra koordynacja ruchowa - sprawne ręce. Osoba na tym stanowisku powinna mieć ukończone Policealne Studium Fizjoterapii lub Akademię Wychowania Fizycznego, lub kurs zawodowy. Wśród cech niezbędnych do pracy w tym zawodzie znajdują się: cierpliwość, dokładność i wytrwałość oraz umiejętność nawiązywania kontaktu z pacjentami. Zawód ten mogą wykonywać osoby z wadami słuchu i osoby niewidome (dzięki większej wrażliwości dotyku często są lepsi od pracowników zdrowych).


WARUNKI PRACY

Masażysta pracuje w gabinecie, a jego narzędziem pracy jest stół do masażu i ręce. W indywidualnych przypadkach masaż odbywa się w domu pacjenta. Masażysta pracuje samodzielnie, dobierając odpowiednią technikę masażu. Czas pracy zależy od miejsca pracy. Praca masażysty odbywa się zazwyczaj na stojąco, stąd narażony jest on na choroby zawodowe: bóle kręgosłupa, kończyn dolnych oraz na schorzenia dermatologiczne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Masażysta może być zatrudniony: w szpitalach, sanatoriach, specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo-rehabilitacyjnych, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach, salonach fitness, klinikach zdrowia i urody. A także w klubach sportowych i ośrodkach medycyny sportowej.


ZAROBKI

Zarobki masażysty zależą od jego fachowości oraz miejsca pracy. W przypadku pracy w państwowych ośrodkach służby zdrowia masażysta otrzymuje wynagrodzenie charakterystyczne dla tej branży 1200 zł - 1800 zł. Masażysta prowadzący własną działalność może zarobić o wiele więcej - około 100 zł – 200 zł za masaż.

lista artykułów

PORADNIKI PRACA.PL

SZUKAJ PORADNIKA

PRACA W BRANŻY

 
 
 
 
Praca  |  Regulamin  |  Polityka prywatności  |  Pomoc  |  Kontakt  |  O nas  |  Reklama  |  Szukasz pracownika?  |  Partnerzy  |  Centrum prasowe  |  RSS  |  Widget z ofertami pracy

 

Copyright © 2003 - 2015 Praca.pl Sp. z o.o. Numer wydania: 16765 / 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach Praca.pl jest zabronione.

Praca i oferty pracy w Praca.pl