Praca.pl Poradniki Temat dnia
Przegląd tygodnia 16-22.12.2019

Przegląd tygodnia 16-22.12.2019

 
Przegląd tygodnia 16-22.12.2019

#RynekPracy

 

"W 2020 roku firmy będą starały się kłaść nacisk na rozwiązania technologiczne, realizujące potrzeby ich organizacji, zespołów oraz pracowników, aby tworzyć bardziej angażujące i produktywne środowisko pracy" - twierdzi Don Weinstein, wiceprezes, zarządzający globalnymi produktami i technologiami ADP. O trendach prognozowanych na 2020 rok pzeczytacie w artykule PulsHR.

 

#WartoWiedzieć


Pomimo że osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym mają z zasady skrócony czas pracy (pracują maksymalnie po 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo), powinny otrzymywać takie samo wynagrodzenie, co za 8 godzin pracy na dzień. Poza tym sposób wynagradzania niepełnosprawnych nie różni się znacząco od pensji pozostałych pracowników. O szczegółach przeczytacie w naszym artykule.

 

 

#LiczbaTygodnia

 

W tym tygodniu w województwie świętokrzyskim mieliśmy ponad 550 ofert pracy. Sprawdzaliście już jakie?
Polecamy naszą stronę z ogłoszeniami.

 

 

#ePoradnikPraca_pl


Wspólnie z agencją HR Trenkwalder Polska przygotowaliśmy ranking zawodów i umiejętności, które gwarantują dobre zarobki oraz dają wiele możliwości budowania kariery.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

 

 

Więcej artykułów "Temat dnia"

Polecane oferty

  • Administrator nieruchomości

    PKO Bank Polski   Lublin    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas określony Departament Sprzedaży i Najmu Nieruchomości
  • Asystent klienta

    PKO Bank Polski   Siedlce    praca stacjonarna
    1 godz.
    W PKO Banku Polskim masz na dzień dobry:zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie,przyjazne środowisko pracy,dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego.W naszym zespole na co dzień:witasz klientów przychodzących do oddziału,udzielasz informacji oraz proponujesz najlepsze...
  • Starszy specjalista / ekspert ds. adekwatności kapitałowej

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas nieokreślony prośba o akceptację projektu na maila: kamil.klekot.2@pkobp.pl
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Gdów    praca stacjonarna
    1 godz.
    umowa na zastępstwo
  • Programista .net

    PKO Bank Polski   Warszawa, Toruń, Poznań    praca stacjonarna
    1 godz.
    To stanowisko może być Twoje, jeśli:posiadasz wykształcenie wyższe na kierunku informatycznym lub pokrewnym,masz minimum 2 lata doświadczenia zawodowego i praktyczną znajomość technologii .Net Core, .Net Framework, Transact-SQL,potrafisz pracować z narzędziami takimi jak: Visual Studio...
  • Specjalista ds. konfiguracji i automatyzacji it

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:tworzysz i utrzymujesz procesy CI/CD,rozwijasz i monitorujesz infrastrukturę aplikacyjną w chmurze GCP,budujesz nowe lub modyfikujesz istniejące rozwiązania informatyczne,pełnisz rolę Specjalisty DevOps, w tym merytoryczne nadzorujesz pracę w projektach i...

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.