Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Referendarz w Departamencie Programów Infrastrukturalnych w Wydziale Wdrażania Projektów Transportowych 1

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3467 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 163920
  • Data ukazania się ogłoszenia: 21 października 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • referendarz
  • w Departamencie Programów Infrastrukturalnych w Wydziale Wdrażania Projektów Transportowych 1

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul. Wspólna 2/4

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • monitorowanie stanu przygotowania i procesu realizacji projektów indywidualnych i konkursowych w sektorze transportu, w tym w szczególności: monitorowanie postępu w realizacji projektów, identyfikowanie problemów i zagrożeń, sporządzanie analiz materiałów i opracowań, udział w opiniowaniu dokumentów wdrożeniowych, udział w przygotowywaniu i weryfikacji sprawozdań;
  • ocena i wybór projektów w sektorze transportu w tym: organizacja naboru projektów, formalna i merytoryczna ocena projektów, współpraca z KE i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, zatwierdzanie projektów, weryfikacja wniosków o zmianę decyzji o potwierdzenie pomocy dla dużych projektów;
  • monitorowanie wdrażania programu operacyjnego w sektorze transportu;
  • udział w przygotowaniu i aktualizowaniu dokumentów i programów operacyjnych 2007-2013 oraz 2014-2020, a także innych instrumentów na lata 2014-2020 w sektorze transportu;
  • udział w sporządzaniu sprawozdań z realizacji programów operacyjnych oraz analiza i weryfikacja otrzymanych sprawozdań w zakresie sektora transportu;
  • udział w przeprowadzanych kontrolach i wizytach monitoringowych projektów transportowych.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - stres związany z obsługą klientów zewnętrznych , oraz przeprowadzaniem kontroli,
    - krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe,
    - zagrożenie korupcją
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca w pokoju wieloosobowym,
    – praca przy komputerze oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, skaner, ksero,
    – węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
    – winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej,
    – sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu,
    – ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie, techniczne i ekonomiczne lub dowolne wyższe magisterskie wraz z ukończonymi kierunkowymi studiami podyplomowymi technicznymi lub ekonomicznymi;
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze wdrażania programów/projektów finansowanych ze środków unijnych.
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomości zasad funkcjonowania UE ze szczególnym uwzględnieniem zasad wdrażania funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności,
    • umiejętność obsługi komputera w zakresie MS Office,
    • rzetelność i terminowość,
    • zorientowanie na osiąganie celów,
    • umiejętności analityczne,
    • umiejętność współpracy,
    • zarządzanie projektami / zadaniami,
    • samodzielność i inicjatywa,
    • skuteczna komunikacja,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów