Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2633 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 8124

Warunki pracy

Praca przy komputerze wymagająca wymuszonej pozycji ciała – powyżej 4 godzin dziennie. Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, faks. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach w zakresie podjazdu, toalet, wind. Oświetlenie w pomieszczeniach naturalne i sztuczne. Temperatura w pomieszczeniach nie mniejsza niż 18° Celsjusza z wentylacją grawitacyjną i klimatyzacją.
Stres związany z obsługą bezpośrednią i telefoniczną klientów zewnętrznych.

Zakres zadań

  • Prowadzenie postepowań administracyjnych w zakresie umarzania, odraczania, rozkładania na raty spłat należności z tytułu grzywien nałożonych w drodze mandatu karnego kredytowego, kar pieniężnych nałożonych w drodze decyzji administracyjnej, nakładanych kar porządkowych oraz należności cywilnoprawnych;
  • Przygotowywanie projektów wezwań, postanowień, decyzji i innych pism sporządzanych w toku prowadzonych postępowań w zakresie udzielania ulg w spłacie należności;
  • Analiza wniosków w sprawie udzielania ulg w spłacie należności publicznoprawnych;
  • Bieżąca analiza rozstrzygnięć drugoinstancyjnych oraz orzecznictwa sadów administracyjnych w sprawach dotyczących udzielania ulg w spłacie należności publicznoprawnych;
  • Współpraca z Wojewódzkimi Inspektoratami Transportu Drogowego;
  • Udzielanie klientom informacji na temat obowiązujących przepisów prawa w zakresie procedury udzielania ulg w spłacie oraz informacji stronom i ich pełnomocnikom o aktualnych etapach prowadzonych postępowań administracyjnych;
  • Obsługa platformy e-PUAP w zakresie zadań wykonywanych przez Wydział.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • Znajomość przepisów: kodeks postepowania administracyjnego, ustawa o finansach publicznych, ustawa o opłacie skarbowej, ustawa o transporcie drogowym, ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji;
  • Umiejętność obsługi komputera w środowisku Windows, pakietu Office (Word, Excel);
  • Komunikatywność, samodzielność, radzenie sobie ze stresem, myślenie analityczne, organizacja pracy własnej, sumienność;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”;