Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2501 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 12202

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

 permanentna obsługa klientów zewnętrznych

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

- wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • prowadzenie rejestru skarg, wniosków i petycji
  • rozpatrywanie skarg/ wniosków/ petycji, w tym m.in. przyjmowanie interesantów, udzielanie odpowiedzi na złożone skargi/wnioski/petycje, analizowanie składanych skarg/ zażaleń/ wniosków/ petycji i interpelacji innych sygnałów obywatelskich i zbieranie dodatkowych wyjaśnień/ dokumentów
  • współpraca z organami kontroli zewnętrznej, w tym m.in.: udzielanie wyjaśnień, przygotowywanie niezbędnej dokumentacji na potrzeby prowadzonej kontroli
  • realizacja zadań związanych z pełnieniem funkcji koordynatora realizacji Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014 – 2019 w celu prawidłowej realizacji przez Ministerstwo założeń Programu
  • przygotowywanie materiałów do projektu ustawy budżetowej w zakresie działalności komórki organizacyjnej, w tym zgłaszanie propozycji/ prognoz wydatków i dochodów na kolejne lata budżetowe

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze lub wyższe administracyjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • znajomość zagadnień będących we właściwości Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
  • znajomość ustawy o petycjach
  • znajomość ustawy o finansach publicznych
  • znajomość kpa
  • znajomość zagadnień związanych z finansowaniem jednostek budżetowych
  • znajomość ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • samodzielność i inicjatywa
  • orientacja na klienta/interesanta
  • współpraca
  • komunikacja
  • rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe