Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2298 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 20269

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz spełniają wymagania dostępności do nich. Brak dostępu do części pomieszczeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • prowadzenie bieżącej korespondencji krajowej i zagranicznej w sprawach należących do kompetencji Gabinetu Prezesa
  • prowadzenie w ramach wydziału spraw ogólnych w zakresie wielostronnej, regionalnej i dwustronnej współpracy międzynarodowej z wybranymi organizacjami międzynarodowymi i urzędami krajowymi w celu realizacji zobowiązań umownych i traktatowych oraz ochrony interesów Polski w zakresie ochrony własności przemysłowej
  • tłumaczenie z języka angielskiego na język polski dokumentów i materiałów będących wynikiem prac wybranych organizacji międzynarodowych oraz sporządzanie tłumaczeń z języka polskiego na angielski i z angielskiego na polski dokumentów i materiałów, krajowych i międzynarodowych aktów prawnych, umów, raportów, materiałów prasowych, wystąpień i korespondencji, a także dokonywanie weryfikacji i korekty tłumaczeń wykonywanych w innych jednostkach UP RP
  • udział w przygotowywaniu prezentacji i tekstów wystąpień
  • udział w przygotowywaniu projektów instrukcji na posiedzenia komitetów i grup roboczych w wybranych organizacjach międzynarodowych i organach UE, przygotowywaniu projektów sprawozdań z prac prowadzonych w ramach komitetów i grup roboczych wybranych organizacji międzynarodowych i organów UE w celu udokumentowania przebiegu dyskusji w sprawach będących przedmiotem prac tych komitetów i grup
  • udział w organizowaniu szkoleń, seminariów i konferencji krajowych i międzynarodowych, a także reprezentowanie UP RP na krajowych i zagranicznych seminariach i konferencjach związanych z tematyką własności przemysłowej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie, filologia angielska lub lingwistyka z wiodącym językiem angielskim
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego w zakresie tłumaczenia tekstów z języka polskiego i na język polski
  • biegła znajomość języka angielskiego
  • znajomość prawniczego języka angielskiego, w szczególności z zakresu prawa własności przemysłowej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość innego języka obcego (francuski, niemiecki) w stopniu co najmniej komunikatywnym
  • ogólna wiedza z zakresu stosunków międzynarodowych
  • umiejętność pracy w zespole
  • komunikatywność i kreatywność
  • umiejętność dokonywania analizy porównawczej tekstów i jasnego formułowania wniosków
  • umiejętność redagowania pism i dokumentów w języku polskim i angielskim
  • umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office, w szczególności Powerpoint i Excel)
  • doświadczenie w zakresie kontaktów z instytucjami zagranicznymi
  • szkolenie z zakresu europejskiego systemu ochrony własności przemysłowej
  • szkolenie z zakresu organizacji i działania instytucji i organów UE