Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Starszy Specjalista w Departamencie Krajowego Programu Kosmicznego

Polska Agencja Kosmiczna
Warszawa
praca stacjonarna
2219 dni temu

Ogłoszenie numer: 1938095, z dnia 2018-03-30

poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: ogłoszenie nr 101 Starszy Specjalista w Departamencie Krajowego Programu Kosmicznego

Opis stanowiska

Wymiar etatu: 1

Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu:

Polska Agencja Kosmiczna, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

Miejsce wykonywania pracy:

Polska Agencja Kosmiczna, Oddział Terenowy w Warszawie

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • udział w procesie opracowania Krajowego Programu Kosmicznego, przygotowywanie analiz, raportów dotyczących krajowego i europejskiego sektora kosmicznego, monitorowanie zmian w krajowej i europejskiej polityce kosmicznej;
  • udział w procesie konsultacji projektu Krajowego Programu Kosmicznego ze środowiskiem obronnym, bezpieczeństwa państwa, naukowym, gospodarczym i otoczenia biznesu, opracowywanie odpowiedzi i stanowiska PAK we współpracy z poszczególnymi departamentami oraz nanoszenie poprawek do dokumentu Krajowego Programu Kosmicznego;
  • koordynacja Krajowego Programu Kosmicznego z polskimi przedsięwzięciami w programach ESA, UE, EDA, NATO i bilateralnymi programami współpracy z innymi agencjami kosmicznymi;
  • koordynacja współpracy w zakresie wykorzystania technik kosmicznych i aplikacji satelitarnych z partnerami regionalnymi, tj. jednostkami samorządu terytorialnego na szczeblu regionalnym oraz lokalnym oraz organizacjami pozarządowym;
  • podejmowanie inicjatyw związanych z zapewnieniem środków finansowych ze źródeł krajowych na rozwój polskiego sektora kosmicznego;
  • współpraca z instytucjami finansującymi działalność B+R w przygotowywaniu specyfikacji krajowych programów i projektów związanych z działalnością kosmiczną,
  • prowadzenie spraw związanych z uczestnictwem Agencji w realizacji programów, przedsięwzięć i inicjatyw w ramach współpracy podmiotów krajowego sektora kosmicznego;
  • podejmowanie współpracy z jednostkami administracji rządowej i jednostkami samorządowymi w zakresie definiowania i wdrażania krajowego programu kosmicznego.

Wymagania

Niezbędne

  • wykształcenie wyższe

pozostałe wymagania niezbędne:

  • minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe w jednostkach administracji publicznej;
  • bardzo dobra znajomość ustawy z dnia 26 września 2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej (t.j. Dz.U. 2016 poz. 759);
  • wiedza z zakresu funkcjonowania i finansowania sektora B+R w Polsce i UE;
  • wiedza z zakresu zarządzania programami/projektami, w tym dotycząca zasad przyznawania i realizowania projektów finansowanych z funduszy strukturalnych UE, programów ramowych i ze środków krajowych
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodne porozumiewanie się.
  • umiejętność myślenia analitycznego i skutecznego działania w warunkach stresu
  • znajomość podstaw prawa administracyjnego, procedury administracyjnej;

Wymagania dodatkowe:

  • wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu nauk ścisłych, społeczno-ekonomicznych lub prawnych;
  • studia podyplomowe o specjalności odpowiadającej zakresowi zadań wykonywanych na stanowisku starszego specjalisty w Departamencie Krajowego Programu Kosmicznego np. z zakresu dziedzin: zarządzanie wymaganiami i analiza biznesowa w projektach, ewaluacja, administrowanie i kontrola funduszy, narzędzia finansowania w administracji publicznej.
  • udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu projektami badawczymi lub rozwojowymi;
  • znajomość dodatkowego języka obcego (roboczego UE) w stopniu pozwalającym na swobodne porozumiewanie się;

Oferujemy

  • ciekawą, stabilną i pełną wyzwań pracę w instytucji publicznej;
  • możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia);
  • pracę w godzinach 7:30-15:30.