Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2620 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 8224

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
- Praca administracyjno-biurowa.
- Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
- Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jak również wejście od strony Centralnej Biblioteki Statystycznej jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - jedna na poziomie parteru przy kiosku w holu głównym, po jednej na piętrze 1, 3, 5 w bloku A jedna na piętrze 6 w bloku B.
- Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • wsparcie ABI w zakresie realizacji zadań ustawowych ABI, m.in. zapewnienie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych, sporządzenie i aktualizacja spisu zbiorów danych osobowych GUS, prowadzenie rejestru zbiorów danych, nadzorowanie opracowania i aktualizacji dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych, koordynacja prac w zakresie organizacji szkoleń w statystyce publicznej
  • współpraca w zakresie budowy, utrzymania i rozwoju SZBI w statystyce publicznej poprzez przygotowanie dokumentacji bezpieczeństwa, m.in. załączników do Polityki Bezpieczeństwa Grupy Danych Osobowych dla systemów i zbiorów: wykazu zbiorów wykazu budynków tworzących obszar przetwarzania, opisu struktury zbiorów danych, sposobu przepływu danych pomiędzy systemami, opisu zabezpieczeń systemu
  • współpraca w zakresie budowy, utrzymania i rozwoju Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w statystyce publicznej poprzez kontrolę zgodności przetwarzania z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych oraz prowadzenie wykazu głównych użytkowników systemów przetwarzających dane osobowe oraz koordynatorów infrastruktury technicznej
  • współpraca w zakresie budowy, utrzymania i rozwoju Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w statystyce publicznej poprzez współpracę przy weryfikacji istniejącej dokumentacji z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych dotyczącą systemów i dostosowanie jej do wymogów przepisów o ochronie danych osobowych
  • współpraca w zakresie budowy, utrzymania i rozwoju Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w statystyce publicznej poprzez prowadzenie ewidencji upoważnień do przetwarzania danych osobowych w systemie informatycznym
  • wykonywanie zadań związanych z ochroną danych osobowych, w tym udział w przygotowaniu rozwiązań i dokumentów, przeprowadzenie audytu zerowego w statystyce publicznej oraz audytów zbiorów danych osobowych, opiniowanie projektów dokumentów w zakresie ochrony danych osobowych, nadzór nad stronami internetowymi, przygotowanie opinii w zakresie ustawy o ochronie danych osobowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych wraz z rozporządzeniami wykonawczymi
  • znajomość ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • rzetelność
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • komunikacja interpersonalna, komunikacja pisemna
  • radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • współpraca
  • orientacja na klienta/interesanta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • szkolenia dedykowane dla ABI z zakresu ochrony danych osobowych
  • szkolenia z najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa informacji, w tym ISO 2700x
  • znajomość norm z zakresu bezpieczeństwa informacji w tym norm ISO 2700x
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • doświadczenie z zakresu tworzenia lub rozwoju systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji