Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2543 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 10523

Warunki pracy

- brak podjazdu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich przy wejściu głównym, wjazd umożliwiający poruszanie się na wózkach inwalidzkich z tyłu budynku,
- na poziomie parteru toaleta przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
- wewnątrz budynku platforma przyschodowa,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, drukarka,
- miejsce pracy: parter w pokoju wieloosobowym,
- nie występują uciążliwe/szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe,
- stres związany z pracą pod presją czasu oraz reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań administracyjnych w celu opracowania projektów decyzji i postanowień Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organu I i II Instancji administracji publicznej;
  • Przygotowywanie na rzecz zainteresowanych organów, instytucji i osób projektów wystąpień i odpowiedzi dot. indywidualnych spraw ochrony zabytków, w celu udzialania wyjaśnień w sprawach dotyczących merytorycznych i prawnych aspektów ochrony zabytków;
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na zapytania i interpelacje parlamentarne w celu udzielania wyjaśnień w sprawach dotyczących merytorycznych i prawnych aspektów ochrony zabytków;
  • Dokonuje oględzin obiektów w koniecznych przypadkach w związku z prowadzonym postępowaniem administracyjnym w celu właściwego ustalenia stanu przed opracowaniem projektów decyzji i postanowień;
  • Zgasza uwagi i wnioski do projektów aktów prawnych w celu zapewnienia prawidłowych zapisów dotyczących zabytków w projektach przekazywanych Ministrowi w trakcie uzgodnień międzyresortowych oraz w projektach własnych MKIDN;
  • Uczestniczy w kontrolach i wizytacjach zlecanych przez dyrektora DOZ w celu sprawdzenia prawidłowości działań Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków pod względem merytorycznym i formalnoprawnym w zakresie ochrony zabytków.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawo lub zakres związany z ochroną zabytków (architektura, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, konserwatorstwo i zabytkoznawstwo)
  • znajomość funkcjonowania administracji publicznej;
  • wiedza specjalistyczna z zakresu: prawa administracyjnego, procesowego i materialnego oraz postępowania przed sądami administracyjnymi, ochrony zabytków, prawa budowlanego, planowania i zagospodarowania przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony przyrody, ustawy o służbie cywilnej;
  • rzetelność i terminowość, umiejętności analityczne, skuteczna komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe