Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2604 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 8788

Warunki pracy

Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury);
Zagrożenie korupcją;
Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz;
Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • koordynowanie prac związanych z administrowaniem Zintegrowaną Infrastrukturą Rejestrów na potrzeby systemów teleinformatycznych będących we właściwości Ministra właściwego do spraw informatyzacji;
  • koordynacja i nadzór nad pracą osób (pracownicy firm zewnętrznych) wykonujących zadania w zakresie utrzymania Zintegrowanej Infrastruktury Rejestrów;
  • udział w pracach dotyczących budowy i rozwoju wspólnych Centrów Przetwarzania Danych oraz wykorzystania wspólnych zasobów infrastruktury (macierze dyskowe, biblioteki taśmowe, sieci SAN) dla potrzeb systemów teleinformatycznych rejestrów i ewidencji;
  • realizacja procesów i zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa systemów i informacji na Zintegrowanej Infrastrukturze Rejestrów poprzez podejście systemowe oparte o najlepsze praktyki i normy;
  • udział w pracach dotyczących budowy i rozwoju systemów teleinformatycznych wykorzystywanych dla potrzeb rejestrów i ewidencji;
  • współpraca w zakresie ochrony systemów centralnych działających na ZIR przed utratą, wyciekiem lub skompromitowaniem gromadzonych w nich danych. Koordynowanie prac związanych z opracowywaniem planów ciągłości działania dla eksploatowanych systemów teleinformatycznych;
  • koordynowanie od strony technicznej prac związanych z podłączaniem użytkowników zewnętrznych do systemów teleinformatycznych, rejestrów i ewidencji na ZIR;
  • współpraca z Ministrem właściwym do Spraw Wewnętrznych w zakresie funkcjonowania i utrzymania sieci oraz systemów teleinformatycznych w obszarze związanym z rejestrami i ewidencjami prowadzonymi przez Ministra Cyfryzacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyczne lub techniczne
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • znajomość działania i budowy systemów teleinformatycznych (systemami Unix/Linux, AIX, administrowanie środowiskiem aplikacyjnym JAVA, WebSphere/JBoss) związanych z działaniem systemów operacyjnych;
  • zdolność analizy i syntezy informacji;
  • umiejętność organizacji pracy własnej;
  • umiejętność współpracy w zespole;
  • umiejętność skutecznego komunikowania się;
  • posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • szkolenia w zakresie administrowania systemami Unix/Linux, AIX, systemami bazodanowymi, serwerami aplikacyjnymi, zarządzaniem DataCenter.