Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista w Biurze Audytu i Kontroli

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2913 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 180420
  • Data ukazania się ogłoszenia: 27 kwietnia 2016 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw kontroli resortowej
  • w Biurze Audytu i Kontroli

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 00-071 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • Warszawa, ul. Zielna 39

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Wykonywanie kontroli resortowych, w szczególności: sporządzanie upoważnień, zawiadomień i programów kontroli, rzetelne ustalanie stanu faktycznego w trakcie prowadzonych kontroli, rzetelne dokumentowanie i przedstawianie ustaleń z przeprowadzonych kontroli, sporządzanie dokumentów z wynikami kontroli, prowadzenie akt kontroli.
  • przygotowywanie projektów zawiadomień do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych lub/i prokuratury.
  • monitorowanie realizacji zaleceń przedstawionych w wystąpieniach pokontrolnych/sprawozdaniach z kontroli oraz dokonywanie okresowej oceny realizacji wniosków pokontrolnych przez skontrolowane jednostki.
  • sporządzanie sprawozdań i informacji o działalności kontrolnej ministerstwa.
  • wykonywanie zadań wynikających z przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie,
    telefoniczne i mailowe,
    - praca pod presją czasu, częsta praca poza siedzibą urzędu, w terenie oraz w nietypowych godzinach
    - podejmowanie decyzji w warunkach stresu,
    - permanentna obsługa klientów zewnętrznych
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • - miejsce pracy: X piętro w budynku mieszczącym się przy ul. Zielnej 39 w którym znajduje
    się platforma przyschodowa dla wózków inwalidzkich,
    - praca w pokoju wieloosobowym.przy komputerze oraz przy użyciu urządzeń biurowych:
    fax, ksero, skaner,
    brak oznaczeń dla osób niewidomych,
    - brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym,
    niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze lub administracyjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub kontroli/audycie
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość ustawy o finansach publicznych, o zamówieniach publicznych, o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych, o kontroli w administracji rządowej, ustawy o służbie cywilnej, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów