Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista w Wydziale Psychiatrii i Patologii Społecznych w Departamencie Zdrowia Publicznego „umowa na zastępstwo”

Ministerstwo Zdrowia w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3455 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 164100
  • Data ukazania się ogłoszenia: 28 października 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • w Wydziale Psychiatrii i Patologii Społecznych w Departamencie Zdrowia Publicznego „umowa na zastępstwo”

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Zdrowia
    ul. Miodowa 15
    00 – 952 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • Ministerstwo Zdrowia
    ul. Długa 38/40

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • przygotowywanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, sprawozdań, opracowań i analiz w zakresie ochrony zdrowia psychicznego,
  • przygotowywanie projektów materiałów informacyjnych (informacji o rozwiązaniach prawnych, odpowiedzi na pytania mediów, itp.), dotyczących spraw pozostających w zakresie właściwości Wydziału,
  • realizacja zadań w zakresie sprawowania przez Ministra Zdrowia nadzoru merytorycznego nad Krajowym Ośrodkiem Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym,
  • opracowywanie koncepcji nowych rozwiązań prawnych w zakresie ochrony zdrowia psychicznego,
  • rozpatrywanie skarg i wniosków oraz przygotowywanie projektów odpowiedzi na interpelacje, zapytania poselskie i wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli oraz inne pisma związane z realizowanymi zadaniami,
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi oraz podmiotami zewnętrznymi (m.in. z konsultantami krajowymi, ekspertami w danej dziedzinie medycyny) w zakresie realizowanych zadań.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • stanowisko pracy wyposażone jest w zestaw komputerowy z oprogramowaniem, większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej i wymaga obsługi komputera powyżej
    4 godzin dziennie, praca na stanowisku może być wykonywana w porze wolnej od pracy;
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • urząd mieści się w budynku zabytkowym w Warszawie przy ul. Długiej 38/40; pokój znajduje się na parterze; w budynku brak windy, drzwi odpowiedniej szerokości oraz toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych; dodatkową barierę stanowią wąskie korytarze z progami; podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich istnieje jedynie z podwórza na parter;

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
    • znajomość problematyki z zakresu lecznictwa psychiatrycznego i odwykowego oraz finansowania świadczeń opieki zdrowotnej,
    • znajomość procedur legislacyjnych i postępowania administracyjnego,
    • umiejętność przedstawiania koncepcji realizacji zadań,
    • komunikatywność.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu prawa lub zdrowia publicznego,
  • znajomość drugiego języka roboczego UE na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość zagadnień z zakresu praw człowieka i praw pacjenta,
  • umiejętność pracy w zespole.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów